1. klavírní koncert

Miloval jsem hru na klavír, a protože jsem doma žádný klavír neměl, chodil jsem neustále k mým sousedům a sám jsem si podle not hrál. S mou kamarádkou jsme cvičili jak o závod. Jeden se naučil to a druhý zas něco jiného, a pak jsme si to navzájem hráli. Bylo to úžasné, až na to, že jsme noty pořádně neuměli a prstoklad už vůbec ne. Hráli jsme tak, jak nás to napadlo.

Pak jsem si uvědomil, že bychom mohl zajít na návštěvu k jedné naší známé, která hraje na klavír opravdu překrásně. Chtěli jsme od ní vysvětlit prstoklad a především akordy, aby naše hra na klavír nebyla tak chudá. Je pravda, že nám akordy vysvětlila, ale moc se jí nechtělo. Na druhou stranu se o mně zmínila své učitelce, která si mě chtěla poslechnout.

Přišel jsem tedy na její hodinu a učitelce jsem zahrál Pro Elišku od Beethovena. Nestačila zírat, že jsem ji zahrál tak hezky, ač jsem na hodiny klavíru nikdy nechodil. Ihned mě vzala mezi své žáky a já byl moc rád.

Uběhly ani ne čtyři měsíce a už jsem vystupoval na mém prvním vánočním koncertu ZUŠky. Byla to má nová zkušenost. Ale protože jsem do první třídy nastoupil v 16-ti letech, cvičil jsme skladby, které hrají žáci pátého ročníku a rovnou jsem přeskočil několik stupňů s tím, že mi podstrčila Karolínu, s níž jsme nacvičili dvě čtyřhry na klavír. Můj první koncert si tedy můžete poslechnout na videích níže.
3 Komentářů

  1. Zpětné uporoznění:6. klavírní koncert – Tom Lery

  2. Zpětné uporoznění:3. klavírní koncert – Tom Lery

  3. Zpětné uporoznění:3. klavírní konzert – Tom Lery

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *