Český Slavík Mattoni 2012

V pondělí 22. 10. 2012 jsem zjistil, že Český slavík Mattoni ve spolupráci se Seznamem pořádá na internetu zcela novou kategorii: Hvězda internetu. Do této kategorie se mohli přihlásit jak interpreti, tak hlasující. Podmínkou interpreta bylo, že musí mít minimálně tři své vlastní songy nebo odehraný jeden koncert. Jelikož já ještě žádný koncert nepořádal, ale již od března roku 2012 splňuji podmínku třech vlastních písní, zapojil jsem se do této kategorie jako interpret. Hned druhý den mi přišel potvrzující mail, že jsem zařazen mezi interprety a již lze pro mě hlasovat.

Do 10. 11. 2012 pro mě hlasovalo sice jen 31 lidí, ale vadilo mi, že někdo na svém profile může mít své fotky a videa a také vidí, jak na tom je, zatímco já jsem nemohl vůbec nic. Po náležité pomoci Lukáše (jednoho z Týmu Hvězda internetu) jsem svůj profil autorizoval a mohl jsem ho rozšířit o několik svých fotek a videí, aby mě lidé mohli lépe identifikovat. Bohužel od této autorizace se mi již žádné hlasy nenačítaly. Vím celkem o dalších 30ti lidech, kteří klikli na Hlasuj, ale všem to napsalo odpověď: „Děkujeme Vám za Váš hlas. Díky Vám Váš interpret získal 0 hlasů.“

To jsem trochu nepochopil, proto jsem Lukášovi napsal dotaz ohledně funkčnosti hlasování. Na to mi už ale neodpověděl.

Někdy v této době jsem také zjistil, že lze zasílat i hlasy v podobě SMS hlasování, které bohužel stojí 6 Kč, ale jednalo se o všechny ostatní kategorie v anketě. Nemyslel jsem si, že by se mi daly posílat hlasy, když nemám vydané i své vlastní CD, ale když jsem procházel různé zpěváky a zpěvačky v seznamu, narazil jsem tam i na jednu slečnu Genny Ciatti, o níž jsem zjistil, že má pouze a jen dvě písně a také žádné CD. To mě přimělo k tomu, abych se zapojil i do této kategorie. Z podmínek jsem vyčetl, že v nabídce zpěváků, zpěvaček, skupin a Slavíka bez hranic jsou v seznamu pouze ti, kteří předchozí rok získali víc jak 100 bodů v hlasování. To mě nakoplo a můj cíl byl jasný: Získat minimálně 100 bodů v SMS hlasování, abych byl již oficiálně veden jako zpěvák mezi ostatními hvězdami. Ihned mi několik hlasů odeslala má a Karlova rodina a pak i moji známí, které jsem o SMS požádal.

Podle mého odhadu jsem měl mít 120 hlasů od 40 lidí. Bohužel jsem ale pak z výsledků, které byly vyhlášeny 24.11.2012, zjistil, že jsem jen o fous překonal minimální hranici – v anketě jsem se umístil na 136. místě s celkovým počtem bodů 102.

Tom Lery v Českém Slavíku 2012Kompletní seznam kategorie zpěváků naleznete zde.
 

Tímto bych chtěl poděkovat všem 34 lidem, kteří mi svůj hlas poslali – opravdu si toho vážím, a pak také samozřejmě děkuji i těm zbylým šesti lidem, kteří mě z nějakého nejasného důvodu drželi v naivitě a omylu, a že byli tak stateční, aby mi lhali. Pro mě bylo celkem důležité vědět, kdo SMS odeslal, jelikož jsem počítal každý bod a u překonání 34 SMS jsem přestal počítat. Myslel jsem si, že jsem už dostál minimálně nutného počtu bodů. Ještě štěstí, že se našli další čtyři lidé z mé rodiny, kteří mi poslali SMS i nad tento rámec. A druhé štěstí bylo v tom, že stačil jen jeden další člověk, aby pro mě ve sktečnosti nehlasoval, a mohl jsem skončit mimo tabulku – tedy neumístil bych se. Kéž bych věděl, kdo to byl a proč tak jednal, ale to už je jedno. Můj cíl byl dosažen a to je hlavní.

Ještě bych rád podotkl poslední věc a to, že v tabulce jsem sice poslední, ale pan Jansta, který má přehled o hlasování, mi napsal, že celkový počet všech zpěváků, kterým byly poslány nějaké hlasy, bylo 218. Když to vezmu v tomto poměru, jsem na tom celkem dobře. A když vezmu, že těch zpěváků je ve skutečnosti mnohem více, jsem z mého umístění nadšený.

Nakonec už zbývá jen poděkovat lidem, kteří za tohle všechno můžou. Děkuji Davidu Novotnému, mému producentu, díky němuž jsem na svět mohl přinést historicky své první dvě písničky Vesmír je něco víc (videoklip lze zhlédnout ZDE) a Láska není poker (videoklip lze zhlédnout ZDE), a samozřejmě velký dík patří také producentu z Irska Lorcanu Martinovi, díky němuž jsem mohl nazpívat píseň Štěstí, k níž jsem text napsal já.

7 Komentářů

 1. Zpětné uporoznění:Český Slavík Mattoni 2015 | Tom Lery

 2. Zpětné uporoznění:Český Slavík Mattoni 2014 | Tom Lery

 3. Kdybys mi dal vědět, bych ti klidně taky poslala hlas.

 4. Gratulace 🙂 příští rok budeš i Gottovi dýchat na záda, žádný strach 😀 😉

 5. Ses dobrej 😉 jeste jednou gratuluju 🙂

 6. Michal Š.

  Je to pekne umisteni. Skoda ze se ke mne nedostala ta informace o sms hlasovani. Gratuluji k umisteni 🙂

 7. Miroslav O.

  Hoj Tome, gratuluji ke krásnému 136. místu 🙂 Tak příští rok už jistě budeš ve stovce.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *