Řehečská slepice 2009

Vyhlášení výsledků osmého ročníku literární soutěže Řehečská slepice 2009 proběhlo 18. dubna 2009, já se ho ale neúčastnil. Pozvánka mi sice přišla, ale věděl jsem, že jsem se neumístil – napsali mi to do e-mailu z toho důvodu, že jsem z daleka, tak abych se zbytečně pro nic nikam netáhl. Ale chvíli po vyhlášení vásledků jsem si od pořadatelů přečetl tento mail:

Vážený pane,

sice vaše práce nebyly vyhodnoceny v literární soutěži Řehečská slepice 2009, ale mně se jako porotci docela líbily, byl jste v té další várce autorů, kde jsme váhali, zda ocenit, takže mám pro vás návrh.

Pokud budete mít zájem, představil bych vás a vaší tvorbu v našem Časopise autorů Jičínska (=ČAJ) jako hosta, a to asi v srpnovém čísle. Pro vás by to znamenalo, že bych buď využil příspěvky, které jste zaslal do soutěže nebo byste sám vybral asi maximálně 6 stran textů (poezie či próza, volbu nechám na vás) a zaslal je mně do konce května. Rád zařadím ale právě i soutěžní příspěvky, event. je můžete doplnit.

Od vás bych potom ještě potřeboval asi 6-8 řádků představení autora, tj.nacionále, rok narození, uveřejněné příspěvky, vydané knihy, úspěchy na soutěžích atp., event. nějaké autorovo krátké motto či charakteristiku.

Pokud se rozhodnete využít mojí nabídku, tak vám zašlu dva autorské výtisky, honoráře autorům nevyplácíme. Vše bych potřeboval od vás nejpozději do konce května, protože ta prázdninová čísla budeme chystat dřív.

Rozmyslete si vše a ozvěte se, myslím si, že vaše tvorba by si zasloužila naši pozornost.

Nabídku jsem samozřejmě jak jinak než přijal. Pak nastal srpen a já měl jak časopis ČAJ, ale také bonusový časopis Kobra doma. Celkem mě to překvapilo, neboť o Kobře jsem dopředu nevěděl. Ale je milé, když se o sobě mohu dočíst v časopisech a dokonce v nich najdu své básně. V časopise ČAJ mi patří titulní strana, pak úvod a dalších 9 stran, na nichž se ocitá má povídka Hon za pomlázkou a pak básně s názvy Gay, Není druhé šance, Miluji, Myslím na tebe, Odchod a Naivita. Báseň Gay se také pyšní úryvkem na titulní stránce hned nad mým jménem. Všechny uvedené básně jsou uveřejněny v mé básnické sbírce Obnažené tajemství.

Komentář

  1. no koukala jsem, stáhla jsem si i ten časopis ČAS a mam z tebe radost. víš, že tě už zná i mojí spolubydlící mamka? 😀 bydlí v Kravařích (ve Slezsku) 😀

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *