Strumień

Tuto literární soutěž jsem v minulém ročníku opomněl z důvodu, že když jsem se za celé dva roky neumístil v žádné literární soutěži, jakou šanci bych měl v mezinárodní soutěži? Do dalšího ročníku mě ale můj vydavatel almanachů přemluvil a já se zapojil. Výsledek nebyl nijak překvapivý. Po vyhlášení výsledků, které se konalo v Polsku 27. listopadu 2009, mi domů přišel DYPLOM. Celkem mě zarazilo, jak je to napsané, ale nakonec jsem si všiml, že celý diplom je psaný v polském jazyce, rozumět se mu však dá. Dále jsem si totiž přečetl, že tento diplom není diplomem za umístění v soutěži, nýbrž pouze takové poděkování ZA UDZIAŁ. Nadšení zvadlo.

Jenže pár týdnů nato vyšel další almanach – Současná poezie 2010, v němž jsem se o sobě dočetl, že jsem si přivezl ocenění z mezinárodní polské soutěže. Trochu jsem to nechápal a napsal jsem do nakladatelství.

Nakonec mi bylo vysvětleno, že v této soutěži udělují první 3 místa a pak dalším 20 lidem se předá tzv. diplom za účast, což je velice pěkné ocenění, když se jedná o mezinárodní soutěž, a že i tohle mnohdy stačí na to, aby mi nějaká literární komora pomohla vydat vlastní knihu. Poté nadšení opět vzešlo a pěkně mě zahřálo u srdce. Do dalšího ročníku jsem se přihlásil také a jsem zvědavý, jak dopadnu tentokrát. Dostanu ocenění, nebo se i umístím? Nebo přijedu domů s prázdnou? Vím jen, že se umístili 3 básníci a jedna básnířka.

Komentář

  1. Moc se mi na tobě líbí, že si takový akční, nic tě neodradí a že pořád jdeš dál a máš nějaký cíl. Stále na sobě pracuješ a chceš něco dokázat. Věřím ti a taky věřím, že ještě o tobě hodně uslyšíme. Držím ti palce, si velmi cílevědomý a houževnatý to se mi líbí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *