The Ring

Nový indický film s názvem The Ring se v současné době natáčí v Praze. Hlavní postavu zde hraje nejslavnější herec Bollywoodu Shah Rukh Khan (ovšem v České republice ho nikdo nezná). Snímek režíruje Imtiaz Ali. Film se natáčí v Praze, kde Shah ztělesňuje průvodce. Článek Blesku o tomto natáčení jde ZDE, ovšem jde téměř o kopii článku z indických novin ZDE. Dobrou zprávu to však má – možná to bude první film, který se dostane až do Čech a v Indii vědí, kde leží Česká republika.

Sobota 27. srpna 2016

Natáčení probíhalo ve třech dnech, já však mohl jen o víkendu, neb přes týden pracuji. V sobotu byl nástup v 14:45 poblíž Petřínské věže nad Pražským hradem. Má role měla být turista a nakonec jsem sehrál roli obyčejného chodce někde v dáli na chodníku. Tento den jsem vůbec nepochopil a měl jsem pocit, jako bych tam byl zcela zbytečný.

Dlouho se nic nedělo. Mně zhlédli a schválili. Dvě dívky převlékly za elitní kurvy (omlouvám se za toto slovo, ale sami producenti mě opravili, že v tomto případě nejde o prostitutky, ale o pořádné kurvy). Ovšem musím konstatovat, že byli echotvní. Naposledy jsem tak perfektní kurvu viděl naposledy ve filmu Pretty Woman. Všichni chlapi z nich nespustili oči.

Catering byl pro všechny stejný a já tedy jedl a jedl. Už jsme téměř všichni komparzisté byli nacpaní, když v 17 hodin vyhlásili oběd. Pak se čekalo ještě dvě hodiny, než jsme se všichni přestěhovali na místo natáčení přímo pod Hrad.  Opět se čekalo minimálně hodinu, než si nás všimli a postavili na nějakou pozici. Měl jsem radost, když naším (byli jsme 2 kluci a 1 děva) úkolem bylo vyjít z hotelu hned za hercem a zalézt do luxusní limuzíny, která nás měla odvézt do klubu Goldfingers. Tuto scénu jsme natáčeli pouze jednou. Jakmile nás vytáhli z limuzíny a vrátili jsme se zpět do hotelu, už nás nepotřebovali, protože opět překopali celou scénu.

Nikdo nás nechtěl několik dalších hodin. Pak si na nás vzpomněl náš koordinátor a velmi mne naštvalo, když jsem byl přinucen vyměnit pohodlné křeslo v hotelu za hradní schody – byly vskutku nepříjemné. Tam jsem strávil dalších několik hodin. Filmový štáb samozřejmě jel přesčas a já tak byl nucen všem, kteří mi přislíbili nocleh, napsat, ať na mě nečekají. Skončilo se ve dvě hodiny v noci poté, co jsem poslední hodinu jako pitomec chodil po chodníku někde v dáli nahoru a zpět.

Noc pak vypadala tak, že jsem trávil noc procházkou po centru Prahy a ustlal si v parku Jiřího z Poděbrad ve křoví pod stromem, aby mě nikdo neokradl… samozřejmě jsem neusnul a za hodinu sezení vyrazil na Hlavní nádraží, kde jsme pokračovali s natáčením.

Neděle 28. srpna 2016

Dorazil jsem na natáčení a poprvé se setkal s majitelkou agentury Talent Management, od které jsem tento film točil. Bylo to vůbec poprvé, co se mi tato agentura ozvala.

Už po příchodu jsem věděl, že to nebude tak „pohodové“ natáčení jako včera, ale opak byl pravdou, ač nás bylo celkem 100 komparzistů.

Chvíli trvalo, než se všichni převlékli, prošli schválením a maskérnou, a po snídani jsme vyrazili na Václavské náměstí do strip baru Goldfingers. Dnes mi skutečně vůbec nevadilo, že jsme točili jednu a tutéž scénu desetkrát a jinou stokrát, neboť mou rolí bylo sedět v měkkém křesílku s Kajlem a dívat se na polonahé slečny, které tancovaly u tyčí a různě se nakrucovaly. Jen nás zamrzelo, že jsme všechno museli točit tolikrát, protože se tanec hlavní herečka teprve učila na place pod našimi zraky.

Jinak věděli jste, že v tomto baru stojí 0,4 litru plzeňského piva 240,- Kč? Že 0,75l vína zde zakoupíte za několik tisíc? A že nejlevnější je zde nealko 0,2l za 180,- Kč? Když jsem toto viděl, zavděčil jsem se svým brýlím, že mi oči v důlcích udržely.

Oběd vypadal tak, že nám ho donesli v polystyrénových krabičkách již studené a my jsme ve stoje či v sedě na chodníku pojídali oschlé knedlíky. Pak jsme si ještě skočili na pár minut na plac, podívat se na tanečnice, a pro více jak polovinu natáčení v ten den skončilo. Naštěstí jsem byl mezi nimi, neboť jsem potřeboval stihnout poslední vlak do Plzně, abych druhý den mohl vyrazit do práce. Když jsem pak však v 6:45 zjistil, že do práce nejdu, neboť má šéf vlastní plány a mě zapomněl zaúkolovat, postesklo se mi po natáčení pondělního termínu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *