Unlocked

Hned na začátku června, tedy 2. června 2016 jsem se zúčastnil natáčení nového filmu s názvem Unlocked, který by měl být do kin uveden na začátku listopadu tohoto roku. Jde o akční thriller, v němž hrají hvězdy, jako jsou Orlando Bloom, John Malkovich Michael Douglas. S nimi jsem při natáčení bohužel žádné chvíle netrávil.

Sraz byl naplánován mezi vysokoškolskými kolejemi na Strahově poblíž fotbalového stadionu. Dopředu mi bylo jasné, že půjde o davovou scénu v hledišti stadionu a nebudu tudíž ve filmu vůbec viděn. V jednom jsem se ale šeredně pletl. U stadionu byly postavené stany, kde jsme snídali a obědvali, pro natáčení jsme ale museli ujít několik set metrů k jedné konečné a nevyužívané tramvajové stanici. Stály tam dvě tramvaje, z nichž vylézali cestující a jiní nastupovali. Další chodili nad koleji po mostě či po schodech letěli na zastávku.

Já měl roli, kterou jsem neplánoval a na konec mi skutečně ani trochu nevadila. Nejdříve mi koordinátor řekl, že budu stát v mezipatru schodiště s mobilem v ruce a psát někomu SMS. Potěšilo mne, že budu moct celý den strávit na internetu. Na druhou stranu můj mobilní telefon tak dlouho na baterii nevydrží. Vypnul jsem data, vytáhl jsem si knihu Variace na lásku, do níž jsem se začetl, a jakmile kolem mě procházel koordinátor, zastavil jsem ho, abych mu položil jednu otázku.

„Tohle je super! Měníme mobil za knihu! Budeš v ní číst!“ vyhlásil náhle, čímž mi udělal radost. Knihu jsem si vzal právě z toho důvodu, abych si pokud možno celou přečetl (což se nestalo – dvakrát jsem usnul).

„A mohl bych si k tomu na schodišti sednou?“ položil jsem mu otázku, kvůli níž jsem koordinátora oslovil.

„Ano, není problém. Ale v tom případě pojď o jeden schod níž.“

A bylo to. Prakticky celé natáčení jsem proseděl, pročetl a prospal. Na obědě jsem byl mezi prvními a k večeru se bohužel nechtěně zapojil do natáčení i svým tělem. První dvě třetiny dne se natáčel všední shon spěchajících lidí a kličkovali kolem mě – jediného sedícího, který jim všem překážel v cestě. Kolikrát jsem se bál, aby mě nenakopli. V poslední třetině se natáčela vražda, a jelikož na mě skrz schodiště z druhé strany bylo vidět, dali mi za úkol, že na křik dívky musím reagovat také. Uslyším-li křik dívky, ihned vystartuji, přeběhnu most a skočím k mrtvole. Tím má akce končí.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *