Villa Faber

V pátek, v první prázdninový den jsem natáčel nový český seriál. Zda se bude natáčet seriál, se zatím neví. Zatím se totiž natáčí pouze pilotní díl a později se rozhodne, zda se v něm bude pokračovat nebo ne. Zatím je mi známo, že z pilotního dílu vytvořili film, který jsem dosud neviděl, ani o něm neslyšel, avšak na internetu jsem si přečetl, že jde o naprostý odpad.

Sraz byl u stadionu Bohemia v 6:15. Nevím, proč tak brzy, když si nás všimli až v 8 hodin ráno. Ještě štěstí, že jsem měl své pití a něco k jídlu, protože catering byl placený. Což byl první šok. O ten druhý se postarala informace, že tam budeme celý den a ne jen 4 hodiny, jak bylo v plánu. Třetí šok nastal, když jsem zjistil, že dostaneme zaplaceno jen za ty 4 hodiny a ne za celý den. A ten největší nastal, když jsem se dozvěděl, že na konci dne žádné peníze nedostaneme. Že je prý dostaneme až při dalším natáčecím dni. Opravdu jsme všichni rozmýšleli, zda odejdeme pryč nebo ne. Bylo nám vysvětleno, že se jedná o pilotní díl, v němž se všechno teprve rozhodne a pokud se bude natáčet, budou pak jiné podmínky, jiné peníze a placeno hned na ruku. A že to prý máme brát jako casting, na němž ukážeme, jak jsme schopní, a třeba by si nás mohli vybrat i na nějaké epizodní role.

První obraz byl natáčen na Vršovickém náměstí, kde starý děda sotva leze přes přechod. Já se kolem něj mihnu s mou seriálovou maminkou. U přechodu stojí červené auto s neznámou herečkou, na níž troubí auto vzadu. Ona vyleze z auta, přijde k němu a na zavřené okno mu nakreslí červené srdce svou rtěnkou. Opět nastoupí a jede pryč.

Ve druhém záběru procházím jen kolem jedné cestovní kanceláře a vcházím do budovy České spořitelny.

Nejdelší natáčení bylo v jedné ulici u bazaru, kde jsme neustále chodili sem a tam. Jednou jsem šel v mikině s batohem na zádech, za rohem jsem vše sundal a pokračoval druhé kolo jen v tričku. A takhle pořád dokola. Jakmile se tento obraz natočil, vrhli jsme se na poslední, kde herečka krade broskev u vietnamského prodejce a já jdu proti kameře ruku v ruce s mou seriálovou přítelkyní.

Pak jsem rychle utekl na poslední vlak, který mi zdražili dvakrát tolik, neboť už byl první prázdninový den. Je zvláštní, že podle zákona jsem studentem až do konce srpna, ale slevy přitom neplatí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *