Wintonfilm – Loterie života

Před několika týdny či měsíci jste nám zaslal svou práci, jež splňovala podmínky naší literární soutěže 2008-2010, která byla vyhlášena v rámci výchovně vzdělávacího projektu „Loterie života. Tento projekt vznikl díky ohlasu na film režiséra Mateje Mináče „Síla lidskosti“.

Děkuji Vám za Váš literární příspěvek a s radostí Vám oznamuji, že patřil mezi nejlepší, které jsme dostali.

Odbornou porotu tvořili tři zkušené odbornice v literární oblasti:

  • Mgr.Věra Brožová – učitelka literatury a českého jazyka na základní škole
  • Mgr. Renata Horáková – středoškolská učitelka literatury a českého jazyka
  • Mgr.Jana Klusáková – redaktorka Českého rozhlasu Praha

Rádi bychom Vás pozvali na slavnostní vyhodnocení naší literární soutěže, které se uskuteční v rámci doprovodného programu premiéry nového filmu režiséra Mateje Mináče „Nickyho rodina“ dne 20. ledna 2011 v Kongresovém centru Praha (bývalý Palác kultury) od 11.00 hod. za osobní účasti sira Nicholase Wintona.

Takto vypadal dopis, který pan Tulis zaslal. Vzhledem k tomu, že jsem se v té době nemohl dostat na vyhlášení výsledků soutěže, žádal jsem ho, zda by mi nesdělil, zda jsem se třeba neumístil, popřípadě na jakém místě a zda by mi případný diplom neposlal domů. Bylo mi oznámeno, že žádný výherce není, nebo-li že výherci jsou všichni finalisté, kterých bylo celkem 15. A že žádné ceny se neudělovali, nýbrž setkání s panem Wintonem, který letos oslaví své 102 narozeniny, je prý nad všechny ceny a diplomy.

Nebyl vítěz ani poražený. Porota nevyhodnotila pořadí finalistů, protože bylo tolik žánrů v soutěži, že to nebylo možno spravedlivě rozsoudit.

Komentář

  1. COŽEEEE???? “ za osobní účasti sira Nicholase Wintona “ heeeej proč jsi mi to neřekl!! šla bych místo tebe už jen kvuli Nicholasovi…… aaaaaaaaaaa :)) je to muj sen se s nim setkat 🙁 achjooo to je mi líto 🙁 strašně ráda bych ho viděla naživo.. znamená pro mě strašně moc, je to uplně osobnost a to co udělal to je prostě neuvěřitelný.. tak kdybys měl ještě někdy možnost, dej mi prosím vědět, pojedu i přes celou republiku 😀

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *