Video

Toť videoklip a teď se můžete podívat, jak takový videoklip vzniká. Jsou použité nepovedené a vtipné záběry, které by bylo škoda nezveřejnit, protože mimo jiné i rád rozdávám smích a skvělou náladu. Další informace, týkající se celého natáčení, naleznete ihned pod videem.

Konečně je tu nový videoklip a podle mého mnohem lepší než ten předchozí na píseň Vesmír je něco víc.

Zatímco natáčení prvního videoklipu bylo vyřízeno během pár dnů a doslova i minut během dovolené na Zakynthosu, tento videoklip vznikal dlouho. Bylo třeba domluvit možnost reklamy ve videoklipu, zajistit si zapůjčení prstenu z klenotnictví Altman, a také možnosti natáčení v baru.

Paní Altmanová mi vyšla vstříc a svolila k natočení několika záběrů u nich na pobočce v Plzni pod podmínkou, že jim svým videoklipem zařídím reklamu. Co se týče natáčení v baru Bowling Impuls, čekal jsem, že domluva bude mnohem složitější, ale jak se říká: „Líná huba, holé neštěstí!“ – Přišel jsem, zeptal se a bylo vše domluveno. Dokonce jsem byl hodně překvapen přístupem vedoucího, který mi spíše ještě nabízel i jiné prostory pro natáčení.

Průběh natáčení byl následující:
První natáčecí den byl domluven na středu 17. září, kdy jsme se v Altmanovi vypořádali s koupí prstenu a následné natáčení žádosti o ruku a jiné milostné scény s filmovou přítelkyní, které jsou ve videoklipu vylepšeny filtrem starého filmu, neboť jde o záběry z minulosti. Druhý natáčecí den byl jen o mém předvedení se na kameru při samotném zpěvu – strávil jsem s kameramanem tedy celé následující úterní odpoledne. A třetí natáčecí den byl nejdůležitější, neboť bylo třeba zajistit pokud možno co nejvíce herců a komparzistů na jednom místě. Z pětadvaceti přihlášených lidí se do Impulsu v sobotu 27. září dostavilo jen osm osob. Ostatní se neozývali, nebrali telefony, neodpovídali na zprávy anebo náhle onemocněli. To mi poněkud znepříjemnilo natáčení, ale nakonec se všechno povedlo, jak mělo. Ovšem tento den nezačínal až ve dvě hodiny odpoledne, kdy jsme všichni měli sraz, ale už během dopoledne u mě doma s hlavními postavami, neboť se natáčel samotný úvod videoklipu – postelová scéna s jiným chlapem.

Myslím, že je zcela zbytečné více rozepisovat natáčení, když nám fotografie poví mnohem více, proto klikněte ZDE.

Více o tom, jak tato píseň vlastně vznikla, si můžete přečíst kliknutím ZDE.

36 Komentářů

 1. Zpětné uporoznění:Český Slavík Mattoni 2017 – Tom Lery

 2. Zpětné uporoznění:Český Slavík Mattoni 2015 – Tom Lery

 3. Zpětné uporoznění:Štěstí – 2. natáčecí den – Tom Lery

 4. Lucka Pacherová

  Tahle písnička je super, ta se Ti vydařila Tome..Poslouchám ji docela pravidelně ..

 5. Zpětné uporoznění:Štěstí – 1. natáčecí den – Tom Lery

 6. 🙂 hezky sexy chlap a ten hlas!!! :-*

 7. Tomáš Horáček

  Písničky v češtině Ti slušej víc. Ani nevím, proč Tě nevzali do SuperStar 🙂

 8. Zpětné uporoznění:Český Slavík Mattoni 2015 | Tom Lery

 9. Irena Ottová

  Tome, tak tohle je pecka!!!

 10. jo laska neni poker 🙂 porad si ji broukam 🙂

 11. Adéla Trkovská

  pecka, Lery 😉 Snad se ti to nikdy nestalo v reálu 😀

 12. Roman Sedláček

  Klip je hezký, ale ta písnička…. Ta by vyhrála v hitparádě TV Šlágr, protože je o dost lepší, než hity Dua Yamaha.

 13. Antonín Zajíc

  Tome gratuluji ti, je to nádherná píseň a skvělý klip 🙂 nemám slov, prostě nádhera 🙂

 14. Petr Lacina

  Profesionální!!!

 15. Jakub Štýbar

  ten klip je velmi dobrý, moc se mi to líbí 🙂

 16. Martin Gulaš

  Mne se to strasne líbi, jen tak dal Tome a preju ti hodne energie v tom co delaš 🙂

 17. Krutýýý 😀

 18. Lenka Bauerová

  super Tome 🙂

 19. Mirek Švarc

  brasko nebut dulezitej

 20. docela dobrý

 21. Petra Dohanyosová

  no vidíš jak ti to sluší s holkama

 22. Andrejka Vyletová

  dobře ty… 🙂

 23. Zpětné uporoznění:Český Slavík Mattoni 2014 | Tom Lery

 24. Jan Kopačka

  Tahle písnička je moc hezká 🙂

 25. SUPER!!!

 26. Lucka Buznová

  Smekám. Nádhera 😉

 27. Tonda Hejpetr

  Moccc peknyyy Tome

 28. Lucie Báchorová

  Moc chytlavé a taky pravdivé! <3

 29. Lenka Václavíková

  Chytlavá písnička :D

 30. Master Force

  No Tome, super ! :)

 31. jako vtip dobrý 😀 😀 😀 fakt tragédie, teplá tetka si hraje na ženou podvedeného frajera… 😀 😀 😀

 32. Martin Bubeníček

  Ahoj Tome, koukl jsem na tvé videoklipy, viděl jsem tedy dva, abych byl přesný (nevím, zda jich není víc)… chtěl jsem jen jako tvůj fanda vzdát poctu tvé kreativitě a říct ti, že se mi to líbí. Vůbec nechápu, kde bereš čas, inspiraci a odvahu se pustit do takových věcí. Člověk tak nějak stále čeká co nového se o tobě dozví 🙂 Tak jen tak dál, budu se snažit někomu klofnout telefon, který nemá firemní paušál, abych ti mohl poslat hlas do slavíka a podpořit tě tak i nějak hmotně 😀 jo a tak na závěr… hrozně ti to tam sluší 🙂

 33. nedalo mi to a musim reagovat na tvoji vyzvu ohledne hlasovani ve Slaviku… skutecne si myslis, ze tvoje hudebni tvorba je zrala na slavika? mozna by jsi mel byt trochu vic soudnej… nemyslim to spatne, ale clovek by mel stat nohama na zemi. ja proti tobe nic nemam… jen mi prijde, ze se tim jen shazujes. a nemyslim to spatne, ani se te nechci nejak dotknout. tohle je ale hudebni a pevecka katastrofa, kterou bych radeji ani nikde nezverejnoval… ale tak mozna to jen neumim odhadnout… mej se fajn a nezlob se za moji uprimnost.

 34. 1/ příběh:
  Ona mě podvedla, našel jsem si jinou a podvedla mě taky – každý to víceméně zná, tedy je velká naděje, že se s tím hodně lidí ztotožní – jednoznačně plus. Proč ale tragický příběh o věčném zklamávání zpíváš už od začátku naprosto netečně a ještě s úsměvem? viz výraz v obličeji 3:24!!! Předpokládal bych vývoj v pěveckém projevu, nějaký citový vývoj
  ale jinak je to chytlavé s jednoduchým refrénem, takže znaky pop písně splněny 🙂

  2/ načasování:
  Úvod je děsně dlouhý. Než se to rozjede, tak pokud jako náhodný divák nevím co čekat, překliknu to po 2 vteřinách – chci hudbu!

  3/ scénografie:
  Prostředí mě nijak neoslovuje, ve výřezu kamery je spíš odpudivé. Výjimkou je pár záběrů z klenotnictví, kde je velmi pěkná akce slečny za pultem i úhly záběrů.

  4/ klišé:
  Je to plné šablonových záběrů – rozstřelení klulečníkových koulí, rozstřelení kuželek, slečna s tágem s výhledem do výstřihu.

  5/ vulgarita:
  Slečna obkročmo na klíně 1:53 je odporná, vzhledem k tomu, že je scéna v baru – má to tam dramatický význam?

  6/ přesvědčivost:
  Smích 0:20 technicky nepřesvědčivý, úsměvy do kamery 0:35, 2:36 vzhledem k ději nechápu. Rvačka po 2:30 taky nepřesvědčivá. Chlapec přecházející v pozadí 1:15 – jde jako tučňák, tak vědomě vedené ruce nikdo při běžné chůzi nemá.

  7/ gesta:
  Proč ilustruješ text gesty jako mim na besídce? Viz „ty-ty-ty“ 2:07, „ne-ne“ 2:24

  8/ opakování motivu:
  Otvírání krabičky se šperkem – opakování totožné akce znamená, že to nemám dostatek vyjadřovacího repertoáru, tady to není opodstatněné významem situace.

  9/ Pauzy ve spádu akce:
  Sjezd z rampy 0:43 se rozjíždí pomalu, čekáš nahoře na něco? …proč pak tedy jedeš dolů?

  10/ bacha na „přehřáté Š“ , 2:57 je to na pomezí komiky.

  Říkám ti, co tam vidím, vzpomínky jsem z těch scén nevydedukoval. A že tam máš scény obdobné videoklipu na píseň Mám tě rád od MIG 21? Domorodci v Amazonii nosí penis v nějakém bambusu, taky to chceš použít, když „se to tak dělá“? To, že někdo něco použil, je spíš důvod to neopakovat!

  Celý videoklip je pro mě sekvence záběrů bez hlubší souvislosti, tu písničku to pro mě nijak nezvedá, prostě to u toho jen je. Tvrdíš, že ty šedé filtry jsou nějaké vzpomínky zpěváka… ale já jako divák nemám na co vzpomínat, takže je to pro mě lokální groteska, i tím výrazným zrychlením. Tvůj videoklip působí jako maják – monochrom, barva, monochrom, barva, … aby z toho někdo nechytil epileptický záchvat, než z toho měl pozitivní a příjemný požitek.

  Tedy posun mezi prvním a druhým klipem je, takže bych to nakonec viděl jako veskrze pozitivně 🙂

  • Milý DWG, děkuji moc za rozsáhlou analýzu mého druhého videoklipu. Přesto si dovolím v některých bodech vysvětlit, proč tomu tak je.

   1.) Nevím, kde jsi vzal, že mě jedna podvedla, já si našel jinou a že mě podvedla taky. Jsou tam pouze dvě dívky a jen jedna mě podvedla. S tou druhou svou přítelkyni provokuji a odcházím jako ten, kdo vyhrál. Pokud narážíš na video v bridgu písně, není to druhý podvod, ale tentýž jako na začátku, ale už formou vzpomínky ve spojení se zásnuby, aby se vytáhla gradace děje.

   2.) Asi jsi neviděl některé videoklipy Lady Gagy 😀 Nemyslím si, že je zbytečně zdlouhavý. Snažil jsem se ho zkrátit, co to šlo. Dle mého je začátek důležitý z hlediska děje ve videoklipu.

   5.) Tvou „vulgaritu“ bych spíše nazval „provokací“. Je to tam jak pro pohlazení mužských očí, tak jako formou role, v níž se provokuje přítelkyně.

   6.) Se smíchem naprosto souhlasím. Bohužel úsměv herečky ve scénce nevěry jsem zaregistroval až při stříhání. Co se týče úsměvu holek u bitky, musím říct, že mám i záběry, kde jsou obě holky už totálně vytočené, že by se v nich krve nedořezalo, ale z důvodu špatného osvětlení a tmavého obrazu jsem tyto dokonalé záběry použít nemohl. Co se týče toho kluka, který tak skutečně chodit nemůže, jen podotýkám, že je to holka a skutečně tak chodí 🙂 Jen jsem záběr trošinku zrychlil.

   8.) S opakováním motivu bych to tak nehrotil. V prvé řadě jsem chtěl blízký záběr při žádosti o ruku se skrytou reklamou na Altman, která byla uvnitř krabičky. Druhý záběr ve zlatnictví být neměl, ale vzhledem k tomu, že pro natáčení neexistovaly žádné reklamní předměty ani billboardy, musel se využít časopis, abych splnil podmínku reklamy pro klenoty Altman.

   9.) Vždyť je to teprve začátek, rozjezd 🙂

   10.) Je zvláštní, že videoklip kapely MIG 21 vulgární není, když v něm dokonce vyhrnuje sukně, vrtá se hlavou v ňadrech a provozuje sexuální akt na kuchyňském válu, a v mém videoklipu už to vulgární je. A to, žes nepochopil, že ve videu jsou dvě dějové linie – jedna ze současnosti a druhá z historie, která je oddělena filtrem „starého filmu“, s tím ti skutečně nepomohu.

   Přesto děkuji za milá slova na konci 🙂 Vážím si jich.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..