Audio

Psalo se 29. října 2011. Proč je tento den v této nové písni tak důležitý, když ty dvě předchozí písně Manuál na lásku a Jen známí vznikly až v únoru 2015? Důvod jsem vlastně uveřejnil již v článku o vůbec první písni Láska není poker.

První odstavec zní velmi zmateně, ale ve skutečnosti zmatený není ani trochu. Píseň Ze dna vstát vznikla ve stejný den jako písně Láska není poker a Vesmír je něco víc. Všechny tyto tři písně byly napsány v jeden den jedním skladatelem Davidem Novotným. Problém byl v tom, že původní verze pod názvem Realita, se mi nelíbila, a proto jsme se rozhodli píseň prozatím nenahrávat. Čekalo se na vhodnou chvíli a na správný čas, kdy se píseň dovede do úplného konce. Jak se tedy nový text k tehdejší Realitě vyvíjel, si můžete přečíst ZDE.

Když jsem pak v polovině února roku 2015 odjel do Brna za producentem Jackem Branným, poprosil jsem ho o jednu maličkost – zda by mi nepomohl nahrát zpěv do Davidovy písně. Souhlasil a David proti této možnosti také nic nenamítal. Tudíž dne 19. února 2015 vznikla zatím poslední, tedy má šestá píseň s názvem Ze dna vstát!

Poslední den jsme už jen vytvářeli finální podobu písní, kterou můžete slyšet na mých stránkách. Nejvíce mě potěšilo, když jsem se s Jackem loučil a na dotaz, jak se mu líbila spolupráce se mnou, odpověděl: „Nečekal jsem, že budeš až tak dobrý zpěvák. Docela mě to překvapilo.“

Samozřejmě i tuto píseň si můžete bez větších problémů stáhnout ZDE, pokud se vám líbí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..