Audio

První dvě písně, tedy Láska není poker a Vesmír je něco víc, jsme již měli natočené. Teď už zbývalo se domluvit na nahrání písně, v níž David nemá žádné autorské počiny.

Když jsme šli spát, domluvili jsme se,  že vstaneme v 9 hodin ráno, abychom se mohli vrhnout na další písničku. Problém ale byl v tom, že mě David nechal v klidu spát a já z postele vylezl až někdy kolem dvanáct hodiny. Chvíli jsme pracovali na včerejších písničkách, pak se naobědvali a vrhli se na třetí song. Davidovu třetí píseň jsme zavrhli kvůli docela ostrému politickému textu. Když mě nechal přemýšlet, kterou píseň nakonec nahrajeme, rozhodl jsem se pro Štěstí. To je písnička, na kterou jsem měl základ uložený snad už 3 roky a nikdy jsem se nedostal k tomu, abych ji nazpíval. Jen samotný text mi trval 2 roky, než vznikl. Musel jsem tomu nechat volný průběh a najednou byl text na světě během pár minut. Také jsem ji chtěl konečně nazpívat už jen proto, že autor hudby Lorcan Martin a Mark Grace z Irska mi základ věnoval a jediné, co si přál jako protislužbu, byla česká verze. Tak já doufám, že se mu bude líbit.

Písničku jsme měli nazpívanou celkem rychle. Divil jsem se, jak dobře nám to šlo. To bude asi tím, že jak jsem ji měl nejdýl doma, sžil jsem se s ní natolik, že mi to šlo samo. Akorát s posledním refrénem jsem měl trochu problém. Tónina je totiž v písni stejná, tóny stejné, melodie stejná, ale přitom nám to dohromady s hudbou neladilo. Nakonec jsme přišli na to, že jak je tam velké množství nástrojů, zní to jinak a my museli poslední refrén nazpívávat ve třech různých tóninách. Výsledek naší společné práce jste už asi slyšeli, přesto vám nabízím možnost stáhnutí zdarma buďto přímo v tomto přehrávači anebo ze stránky Bandzone kliknutím ZDE.

9 Komentářů

 1. Znáš písničku Pejskové se koušou? Tak ta je ze stejné kategorie jako Láska a Vesmír. Štěstí je jinej level. Tam už dokonce i zpíváš. A hezky. Štěstí patří do kategorie hitů z muzikálů. Ale ani v jedné písničce neslyším tvou osobnost, jen dobře vycvičeného papouška. Musíš tou písničkou chtít sdělit něco víc než jen: Já umím zpívat. Na to stačí karaoke, ale Zpěvák a zpěvák karaoke je velký rozdíl. Kdysi jsem viděl koncert-poctu Frediemu Mercurymu, kde zpívala sposta hvězd. Ale bylo to jen divné karaoke se živou kapelou. Jediný George Michael byl vynikající. On jediný zpíval tak, že jsem mu to věřil. I když to nebyla jeho písnička a nehrála jeho kapela, ale Queen. Taže zpívej tak, abych ti věřil, co zpíváš. Štěstí se ti skoro povedlo. Jsou v tom aspoň trochu emoce a cit a neni to karaoke. Je to doopravdy. Sice ne příliš dobře (levná muzika z levného PC, text tak populistický, že by to líp nenapsali ani pro Leoše Mareše a zpěv není od profíka), ale dal jsi do toho asi víc než jenom hlasivky a plíce a to je poznat a zvedá to tu skladbu o level výš. Ty první dvě by se možná hodilo nazpívat jen s kytarou, protože jsou to docela folkový odvary. Sorry, že jsem tě nechválil a nevelebil, ale to nepotřebuješ a na to máš jiný lidi. Já psal o tom, co jsem slyšel. Ty první dvě už asi neuslyším, nejsem masochista, ale Štěstí si určitě ještě párkrát pustím.

 2. Hezky zazpívaná, ale ty syntetický bicí… za to bych producenta zabil…:-D Tady mě úplně dostává ten konec… od 4:15 do konce… přijde mi to tam úplně zbytečný, ta dohra… půl minuty syntetiky, žádná dynamika… tam bych nechal refrén do ztracena… jinak pěknej dvojhlas v refrénu… to je pěkná práce. Jinak zase, plouživka, příjemná na poslech, ale ta syntetika to zabíjí. Největší drive má ta Láska není poker, ta se mi líbí nejvíc, ta je chytlavá, to bude hit 🙂 Tome, sežeň si muzikanty a nahrajte pořádně muziku, udělejte sbory, vyhrajte si trochu s dynamikou a bude to bomba 🙂 !!!

 3. Hele, chlape, to vůbec není špatné! A i tvůj zpěv ujde, palec nahoru. Fakt jsi překvapil. Dokonce jsem si tu písničku pustil dvakrát. Chceš konkurovat Klusovi? Podle mě je tato nejlepší! Ještěže mám tu podepsanou knihu dobře ukrytou a zamčenou… zbohatnu!

 4. Nazdárek, Tome, písně jsem si poslech a musim říct, že se mi nejvíc líbila ta 3. (Štěstí). Určitě pokračuj dál, a i když jsi psal, že je na dlouhou dobu poslední, tak až nazpíváš další, určitě nasdílej odkaz 🙂 jen tak dál 🙂

 5. moc pěkná písnička, líbí se mi, a částečně popisuje i můj život 🙂 fakt pěkné

 6. Lorcan Martin

  I really liked the song – it sounds great. I am very happy that you recorded the song. Has it been heard anywhere else?

 7. takze abych rekla svuj nazor 🙂 pisnicka je moc pekna …a mne kupodivu se spise libi ty vysky nez ty hloubky 🙂 co se nahravky tyce, tak mam zde proste problem se zvukem, chtelo by to nejake poradne studio :))

 8. Nádherná písnička, slyšel jsem jak anglickou verzi, tak tu Tvojí, a české otextování se fakt povedlo. Až si to Martin poslechne, tak si myslím, že bude nadšený!!! A ty hloubky miluju (_) však to Ty víš moc dobře, zlato. Zapínám iPod a nahrávám si všechny tři k poslechu 🙂

 9. Krásný text, ještě krásnější zpěv…. ty hloubky,… já z nich mám husí kůži!!!! Zatím snad fakt co novej kus, to lepší kus,… ještě chvíli takhle a budeme hlasovat do Slavíka 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..