Audio

Jacek Branný pro mě napsal píseň s názvem Jen známí, kterou jsem nazpíval v únoru 2015. Jen málokdo ví, že původně tato píseň měla být vánočním songem. Bohužel se to natolik zvrtlo, že je z ní pořádná roková pecka. Ovšem tentokrát jsem se nenechal odbýt a skutečně jsem Jackovi dal za úkol, aby vytvořil píseň s vánoční tématikou. Avšak s podmínkou, že to nesmí připomínat typickou vánoční koledu a že se nebráním k použití něčeho zvláštního.

Na začátku května 2016 mi zaslal první pokus, jak by píseň mohla znít. Po vánoční atmosféře ani známky a od začátku do konce byla taková unylá. Zkritizoval jsem to od A do Zet, navrhl nějaké rolničky a aby po prvním refrénu zrychlil, přidal více nástrojů a že se nebojím žádných experimentů s moderní elektro verzí. To Jacka nadchlo a vrhl se do práce. Ke konci měsíce mi zaslal mnohem lepší náhled vánočního songu. Již to tu požadovanou atmosféru mělo. Avšak píseň jsme vrátil do výroby s dalšími poznatky. O tři týdny později jsem dostal další a opět mnohem lepší verzi. Líbila se mi natolik, že jsem ji nechal odležet s tím, že se na ni podíváme později a uvidíme, zda vše bude již tak jak má být. A pak najednou 6. listopadu 2016 přišla další upravená verze písně. Neměl jsem námitek a s učitelkou zpěvu jsem se stýkal několikrát v týdnu, abychom píseň nacvičili. Měli jsme pouze 3 týdny, než vstanu ve studiu před mikrofonem.

Nastal den D – na státní svátek 17. listopadu 2016 jsme se stavil u Jacka doma a celkem dvanáct hodin jsem strávil s ním ve studiu. První polovinu dne jsme věnovali této písni a druhou polovinu dne té druhé s názvem Anděl jsi ty. Ovšem přesné poloviny to nebyly, té vánoční jsme dali více prostoru a také jsme se museli popasovat s náhlým kolapsem, který nastal.

Vánoční píseň na konci měla mít sbor dětí. To by však bylo velmi nákladné, proto jsme se rozhodli, že nazpívám duet. Našel jsem si skvělou zpěvačku se jménem Valerie, která měla obrovskou radost z toho, že bude mít oficiální duet. To jsem ale nečekal, že jakmile sednu do vlaku a budu na cestě do Brna, že mi Valerie napíše sto důvodů a výmluv, proč nakonec do Brna nepojede. Bohužel se tak stalo. Stávají se i horší věci.

Po nahrání celé písně jsme zkusili nahrát sbor, který jsem nazpíval já a následně se počítačem přidala harmonie hlasů, jež se okopírovala z toho mého. Nakonec to znělo docela dobře a rozhodli jsme se, že to ponecháme v této rovině.

Píseň jsem uveřejnil den před Vánoci, abych tímto všem svým známým a blízkým popřál nádherné prožití vánočních svátků a mnoho štěstí a zdraví v roce 2017. Pokud se ti píseň líbí, máš možnost si ji stáhnout zdarma kliknutím ZDE. Pokud ti unikl text, můžeš se s ním seznámit s ZDE.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..