Audio

Vše začalo na konci června roku 2015. Můj přítel si oblíbil píseň od Mira – Angel si ti a vyslovil žádost, zda bych ji nemohl nazpívat v českém jazyce. Nelenil jsem napsal jsem na OSA, která mi dala informace o písni a kontakty, komu mám napsat. Vše jsem obdržel, ale musel jsem nejdříve vytvořit český text a nechat ho přeložit jak do angličtiny tak do bulharštiny. Text v první podobě jsem obdržel od Vladimíry Janovcové. Jen jsme doufali, že tento text projde, neboť česká verze je zcela jiná než ta zahraniční. A vše jsem 19. března 2016 odeslal kompetentním osobám.

Čekání mi přišlo až neskutečně dlouhé. Nakonec dne 11. května 2016 dorazilo schválení autorizace, tedy mého českého textu k bulharské písni, kterou vytvořili Davis Gordon Harvey, Kostadinov Miroslav Dimov a Michaylov Michail Stanislavov. Díky tomuto souhlasu jsem tedy mohl pokračovat v konání. Čas utíkal a producent sehnal velmi kvalitní instrumentální základ pro tuto píseň, tudíž ji nemusel vytvářet nanovo.

Další krok bylo sehnat učitelku zpěvu, aby ze mě během velmi krátkého času udělala pořádného zpěváka, kterému každý tuto píseň uvěří od prvního tónu. Předtím jsem na to tolik netlačil, ale jakmile mě přítel informoval o tom, že v termínu 16.-20.11. budeme v Ostravě, domluvil jsem se s mým producentem Jackem Branným, že se na státní svátek u něj stavím, nazpívám písně, zůstanu přes noc, abychom to ráno případně mohli předělat a pak jsem zase upalovat zpět z Brna do Ostravy.

Tak se stalo! Na státní svátek 17. listopadu 2016 jsem dorazil do studia Jacka, abych nazpíval dvě písně. První v pořadí byla vánoční s názvem Vánoční čas, a hned poté jsme se vrhli na druhou píseň – Anděl jsi ty. Práci jsme ukončili někdy po půlnoci, když jsem nahrávky posílal kolegům zpěvákům, zpěvačkám a učitelkám zpěvu. Podle názorů jsme druhý den kolem poledne upravovali píseň v mixu, aby zněla naprosto dokonale.

Vzhledem k tomu, že ještě nemám sesbírány všechny názory, není tato píseň dosud zveřejněna. Věřím, že si ji budete moct poslechnout co nejdříve. Zatím se můžete seznámit s nádherným textem této písničky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..