Audio

Od prvního poslechu v roce 2003, když mi bylo 14 let, jsem se zamiloval do jedné německé písně pod názvem Komm mit mir ze seriálu Alarm für Cobra 11. Tento seriál všichni známe pod jménem Kobra 11. V díle Rock ‚n‘ Roll to zpívá fiktivní kapela Speed. Po odvysílání jsem našel pouze vystřiženou scénu z filmového koncertu, nic víc. Nikde jsem si ji nemohl stáhnout, podívat se na klip, dokonce ani kapela Speed nebyla nikde k zastižení.

Měl jsem v počítači tedy nahrávku ze seriálu a musel se s tím nějak spokojit. Píseň se mi do žil dostala natolik, že jsem zatoužil po tom, abych ji nazpíval v českém jazyce. Napsal jsem tedy český text během studií na gymnáziu a tím to skončilo. Dostal jsem se do slepé uličky.

Uběhlo dalších 12 let a náhle se stalo něco absolutně nemyslitelného. Ani nevím jak, ale psal jsem si s jedním pánem, z něhož vypadlo, že je scénárista a že jeho přítel je režisér žijící v Německu. Jen tak ze srandy jsem nadhodil, že by mi mohl sehnat majitele písně Komm mit mir, že po ní strašně toužím, a on odpověděl, že mám štěstí. Jeho přítel v roce 2003 režíroval pár dílů a dal mi veškeré informace o producentech a autorech písně. Samozřejmě ale také potvrdil to, co jsem si myslel – píseň de facto neexistuje, kapela je taktéž fiktivní.

Pokusil jsem se kontaktovat autory přes jejich stránky, ale bohužel jsem nebyl úspěšný. Poslední aktualizace stránek proběhla v roce 2009, což bylo šest let zpátky. Proto jsem napsal na OSA, zda by mi nepomohli, a předložil jsem veškeré doklady, které jsem o písni zjistil. Paní Pešková reagovala ihned. V odpovědi mi zaslala souhrnné informace k písni a popsala další kroky, které jsem musel udělat.

V prvé řadě jsem se musel podívat na text,pojď se mnou - tom lery popřípadě ho poupravit. Poté jsem ho musel do slova přeložit do německého jazyka, aby autoři věděli, o čem se v písni zpívá. A poslední krok bylo zaslat českou a německou verzi písně majitelům práva a čekat na schválení. O autorizaci jsem zažádal společnost Schubert Music Publishing s.r.o. dne 4. 4. 2015. Teď už zbývalo jen čekat.

Postupem času jsem vůbec nedoufal, že přijde nějaká reakce, až jsem na autorizaci zcela zapomněl. Až najednou 5. 5. 2015 dorazil mail z hudební společnosti, kde mi oznamovali, že můj český text je schválen autory a mohu se tedy vrhnout na vytváření české písně. Ten den byl snad můj nejšťastnějším dnem v životě! Dvanáct let jsem se snažil získat práva na jednu písničku, až se mi to konečně povedlo!

A dál? Teď už je to pouze a jen v mé režii.

Zaúkoloval jsem svého producenta, aby vytvořil kopii melodie pro píseň teď už konečně s českým názvem Pojď se mnou, protože jsem získal práva pro její nazpívání. Producent měl obrovskou radost a i přesto, jak je zaneprázdněný, se dal do práce.

Můj producent Jacek Branný pracoval usilovně a 18. 9. 2015 mi zaslal demo verzi melodie, kterou dovede do zdárného konce, pokud budu s demem spokojený. Já souhlasil, takže Jackovi nic nebránilo v cestě, aby zajistil nahrání živých nástrojů kapelou. A dne 21. 11. 2015 mi zaslal fotografii ze studia, kde se začalo pracovat na mé nové písni.

Další pokrok v písni nadešel 29. 1. 2016, kdy jsem dostal demo skladby s živými bubny a basou, ovšem kytara je vytvořená syntetickými nástroji na počítači. Nezní to tak špatně, tak uvidíme, co z toho nakonec vyleze.

A to je k dnešnímu dni zatím vše. Těším se jak malé dítě, až uslyším živou hudbu a budu tuto píseň moct konečně nazpívat!

Komentáře jsou vypnuty.