Audio

K večeru dne 2. října 2014 jsem otevřel e-mail a tam zpráva:

Zdravím.

Rád bych Vám nabídl své služby jako skladatel/aranžér/zvukař/producent. Kdybyste měl v bližší či vzdálenější budoucnosti touhu po nějaké nové skladbě, jsem Vám k službám.

S pozdravem
Jacek Branný

Tento mail jsem si přečetl asi pětkrát a stejně jsem tomu vůbec nemohl uvěřit. Jak na mě narazil? Kde mě potkal? Slyšel snad nějakou mou tvorbu? Byla to skutečně cílená zpráva anebo nějaký neškodný spam? – V tom okamžiku mi hlavou lítala velká spousta otázek, které jsem potřeboval zodpovědět.

Ještě ten týden jsme si všechno vyjasnili a začali tak trochu na něčem spolupracovat a domlouvat vznik naprosto nové písně. Zároveň s tím, když už jsem měl zakoupenou licenci na píseň Manuál na lásku, jsem se zeptal, zda by nebylo možné, aby přivedl na svět i tuto píseň. Bál jsem se zbytečně.

Nejdříve jsem si myslel, že by se to dalo spáchat ještě před Vánoci a že bych měl svou první vánoční píseň, to ale nevyšlo jak časově, tak tématem, který Jacek vytvořil. Ač jsem se snažil, jak jsem nejvíce mohl, nedokázal jsem si v zaslaném demu najít nic vánočního. To rozhodlo o tom, že jsme nechali více času pro uzrání nové písně a vůbec pro vznik textu, který nám dělal skutečně veliké problémy. Jak to s tvorbou textu bylo, si můžete přečíst ZDE.

Na konci října mi Jacek poslal první demo, z něhož jsem měl vyčíst, jaká by mohla být melodie a zda má pokračovat v práci nebo ne. Docela mě zaujalo a nechal jsem ho pracovat dál. Samozřejmě nešlo o vánoční píseň, kterou jsme během domlouvání pomalu skutečně úplně zavrhli. Vytváření hudby se pomalu odsouvalo a mezitím jsem zvládl naživo zazpívat již jednou zmíněnou píseň, k níž se už text stihl napsat. A dále jsem si vzpomněl, že existuje ještě jedna již tři roky stará píseň od Davida Novotného, ke které jsem ještě neměl text. Když Jacek kývl na nahrání i písně Ze dna vstát, bylo jasné, že víkend stačit nebude. Do Brna jsem vyrazil na šest dnů.

Náhle se psal nový rok a v něm datum 18. února, když jsem se objevil v Brně u Jacka ve studiu, kde jsme nahrávali zbrusu novou píseň. Ač tato píseň byla pátá v pořadí, nahrávali jsme ji jako čtvrtou. Počítal jsem s tím, protože by byla hloupost, kdyby dal přednost cizím písním a svou si nechal až nakonec.

Jak píseň vznikala a kolik zábavy jsme si během nahrávání užili, můžete vyčíst z tohoto technického videoklipu. Jen aby bylo jasno, není to videoklip k písni Jen známí, jde pouze o parodii a srandu, která byla během nahrávání písně zachycena.

S nahráváním až na bolest v mém krku nebyl sebevětší problém. Jacek byl zcela překvapen, že jsme zvládli píseň nahrát a zpracovat během prvního dne. Nečekal, že by to šlo tak rychle. A já z toho samozřejmě měl také velikou radost.

A teď to nejdůležitější – samotná píseň začala hrát hned po otevření článku a nejspíš už skončila, než jste dočetli tento článek, ale pokud si chcete píseň stáhnout do svého MP3 přehrávače, máte možnost. Stačí kliknout ZDE.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..