Audio

K večeru dne 2. října 2014 jsem otevřel e-mail a tam zpráva:

Zdravím.

Rád bych Vám nabídl své služby jako skladatel/aranžér/zvukař/producent. Kdybyste měl v bližší či vzdálenější budoucnosti touhu po nějaké nové skladbě, jsem Vám k službám.

S pozdravem
Jacek Branný

Tento mail jsem si přečetl asi pětkrát a stejně jsem tomu vůbec nemohl uvěřit. Jak na mě narazil? Kde mě potkal? Slyšel snad nějakou mou tvorbu? Byla to skutečně cílená zpráva anebo nějaký neškodný spam? – V tom okamžiku mi hlavou lítala velká spousta otázek, které jsem potřeboval zodpovědět.

Ještě ten týden jsme si všechno vyjasnili a začali tak trochu na něčem spolupracovat a domlouvat vznik naprosto nové písně. Zároveň s tím, když už jsem měl zakoupenou licenci na píseň Manuál na lásku, jsem se zeptal, zda by nebylo možné, aby přivedl na svět i tuto píseň. Bál jsem se zbytečně.

Nejdříve jsem si myslel, že by se to dalo spáchat ještě před Vánoci a že bych měl svou první vánoční píseň, to ale nevyšlo jak časově, tak tématem, který Jacek vytvořil. Ač jsem se snažil, jak jsem nejvíce mohl, nedokázal jsem si v zaslaném demu najít nic vánočního. To rozhodlo o tom, že jsme nechali více času pro uzrání nové písně a vůbec pro vznik textu, který nám dělal skutečně veliké problémy. Jak to s tvorbou textu bylo, si můžete přečíst ZDE.

Na konci října mi Jacek poslal první demo, z něhož jsem měl vyčíst, jaká by mohla být melodie a zda má pokračovat v práci nebo ne. Docela mě zaujalo a nechal jsem ho pracovat dál. Samozřejmě nešlo o vánoční píseň, kterou jsme během domlouvání pomalu skutečně úplně zavrhli. Vytváření hudby se pomalu odsouvalo a mezitím jsem zvládl naživo zazpívat již jednou zmíněnou píseň, k níž se už text stihl napsat. A dále jsem si vzpomněl, že existuje ještě jedna již tři roky stará píseň od Davida Novotného, ke které jsem ještě neměl text. Když Jacek kývl na nahrání i písně Ze dna vstát, bylo jasné, že víkend stačit nebude. Do Brna jsem vyrazil na šest dnů.

Náhle se psal nový rok a v něm datum 18. února, když jsem se objevil v Brně u Jacka ve studiu, kde jsme nahrávali zbrusu novou píseň. Ač tato píseň byla pátá v pořadí, nahrávali jsme ji jako čtvrtou. Počítal jsem s tím, protože by byla hloupost, kdyby dal přednost cizím písním a svou si nechal až nakonec.

Jak píseň vznikala a kolik zábavy jsme si během nahrávání užili, můžete vyčíst z tohoto technického videoklipu. Jen aby bylo jasno, není to videoklip k písni Jen známí, jde pouze o parodii a srandu, která byla během nahrávání písně zachycena.

S nahráváním až na bolest v mém krku nebyl sebevětší problém. Jacek byl zcela překvapen, že jsme zvládli píseň nahrát a zpracovat během prvního dne. Nečekal, že by to šlo tak rychle. A já z toho samozřejmě měl také velikou radost.

A teď to nejdůležitější – samotná píseň začala hrát hned po otevření článku a nejspíš už skončila, než jste dočetli tento článek, ale pokud si chcete píseň stáhnout do svého MP3 přehrávače, máte možnost. Stačí kliknout ZDE.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..