Brooklyn má Talent

Brooklyn má Talent byla talentová soutěž trvající od 9. ledna do 20. března s tím, že výherce celé talentové soutěže se vyhlásí v deset večer dne 27. března. Tyto datumy se však 5. března změnily – z důvodu posledního karaoke v Music clubu Brooklyn se měl výherce talentové soutěže vyhlašovat 7. března o půlnoci a pět minut. Hlavní cena měla být věcná cena v hodnotě 5.000,- Korun českých.

Soutěž spočívala v tom, že každý týden ve středu probíhalo karaoke, kde si mohl zazpívat každý, kdo chtěl. Nemusel však jen zpívat, mohl klidně hrát na hudební nástroj, tančit či parodovat nějaké známé osobnosti. Každý týden se v půl druhé v noci vyhlásili první tři nejlepší z celého večera, bohužel ale při vyhlašování museli být přítomní. Pokud někdo přítomen nebyl, cena se buďto neudělovala anebo se předala následujícímu v pořadí. Přišlo mi smutné, že tato pravidla nebyla jasně stanovena, neboť když jsem tam zůstal až do konce a věřil, že vyhraji, nikdy se tak nestalo, a člověk, který byl výhercem, však nebyl přítomen, tak se náhle náhradník nevyhlašoval. Ale když jsem tam jednou nebyl, najednou se vyhlašoval náhradník za chybějícího výherce, tedy show-man, který se umístil jakoby na čtvrtém místě. Přišlo mi, jako by si na mě zasedli a schválně mě neumisťovali. Navíc podle mě rozhodně nevyhlašovali ty nejlepší zpěváky, nýbrž jen odměňovali nové návštěvníky, aby si pojistili, že přijdou i další týden, neboť ten, kdo vyhrál první místo, dostal poukázku na útratu v hodnotě za 500,- Kč, při získání druhého místa se udělovala poukázka za 300,- Kč a nakonec z třetího místa jste mohli získat 200,- Kč na útratu při další návštěvě v Brooklynu. Z toho logicky vyplývá, že je zcela nesmyslné mě odměňovat poukázkami, když tam chodím pravidelně každý týden, ale bohužel poukazy byly spojeny pouze a jen s tím, že ten člověk musel být vyhlášen za nejlepšího zpěváka či show-mana večera.

Týden co týden vyhlásili tři výherce, které odměnili poukázkami, a dva nejlepší byli umístění na FaceBooku do události Brooklyn má Talent, kde pak probíhalo hlasování v podobě počtu „lajků“ u soutěžního videa. Po prvním měsíci, když už bylo ve hře osm výherců ze čtyř večerů karaoke, vedl s nejvyšším počtem 24 hlasů eLFolk.

Já jsem pak pochopil, že je zbytečné zůstávat až do konce, když jsem věděl, že stejně nevyhraji z výše uvedeného důvodu. Raději jsem si přišel do clubu jen tak zazpívat pár písniček a před půlnocí jsem zase odcházel na poslední tramvaj, abych se mohl na další den vyspat.

Další týden vyhrál nějaký Dan, který v clubu předvedl velmi dětinský tanec. V události na FaceBooklu získal 55 hlasů za jeden týden, což byla lhůta pro hlasování (vždy do začátku dalšího středečního karaoke). Stal se tak potenciálním výhercem celé soutěže. Další následující výherci Dana nepřekonali a prakticky se k němu ani z daleka nepřiblížili.

Už bylo 27. února, kdy jsem se omylem zdržel na karaoke až do jedné hodiny v noci. Říkal jsem si, že bych mohl počkat na vyhlašování výsledků, které by mělo být o půl hodiny později. Ale to by znamenalo, že bych musel čekat další hodinu na noční spoj na kolej, proto jsme se s Kájou sebrali a odešli domů. Druhý den jsem však na internetu zjistil, že jsem ten večer karaoke vyhrál díky písni Bad Romance od Lady Gagy, kterou jsem zpíval na přání holek, které slavily narozeniny. Docela mě to překvapilo a šokovalo. Nechápal jsem, jak je možné, že jsem vyhrál, když jsem nebyl přítomen. Zjistil jsem pak ale, že ten večer se rozhodli, že nebudou dávat žádné dárkové poukazy na útratu v clubu Brooklyn, a proto již nebyl žádný problém vyhlásit mě za nejlepšího zpěváka toho večera. Moc mě to potěšilo a ještě více mě těšilo, že pro mě začalo hlasovat velké množství lidí a více jak polovina z nich byli lidé, které jsem nikdy nepoznal. Mým protivníkem byla z počátku Markéta, ale ta ze soutěže odstoupila, a proto místo ní do soutěže dali již podruhé eLFolka v duetu s písní Den, kdy se vrátí láska k nám. ELFolkovi hlasy rostly jako z vody, ani jsem se nenadál, už jich měl přes 50 a mě bylo jasné, že vyhraje jeden z nás dvou. Hlasování skončilo 6. března ve 20 hodin a stav hlasů se zastavil na počtech 97 pro eLFolka a 197 pro mě.

Celou dobu jsem si myslel, že ještě není vyhráno, když soutěž měla končit o dva týdny později, což znamenalo, že mě mohli překonat ještě další čtyři výherci večerů, ale nakonec jsem zjistil, že konec soutěže Brooklyn má Talent přiblížili a že dne 6. března bude vyhlašování soutěže a přebírání hlavní věcné ceny v hodnotě 5.000,- Kč. To, že to bude LCD televize jsme se dozvěděli asi po jednom měsíci, co ta soutěž běžela. Nakonec jsem si deset minut po půlnoci, tedy už 7. března na můj svátek, vyzvedl hlavní cenu. Zde se můžete podívat na předávání ceny:

Když jsem televizi dostal do ruky a všiml si, že je to značka Technika, bylo mi víc než jasné, že je to televize z Tesca, a jelikož tam pracuji, naťukal jsem EAN do pokladny a zjistil, že televize stojí ve skutečnosti 3.889,- Kč. Ale nevadí, tato věcná cena mě skutečně moc překvapila a potěšila a už mi stojí na stole. Hraje perfektně, ale bojím se dne, kdy hrát nebude, neboť jsem nedostal účtenku, abych ji případně mohl reklamovat. Teď mi zbývá jen doufat, že televize byla kupovaná v našem Tescu OD, kde jsem zaúkoloval pracovníky FMC, aby se podívali do počítače a v případě uskutečněného prodeje mi vystavili kopii účtenky.

tom lery vitez brooklyn ma talent

Z výhry jsem ale opravdu nadšený. Je to vůbec poprvé, kdy jsem vyhrál něco tak velkého. Na prvním místě jsem se umístil již několikrát, ale většinou šlo o nějakou lahev Bohemia Sektu.

Televize mi sloužila celé dva roky jako promítačka karaoke při akci Karaoke s Lerym v Nekonečném Šumu. Od vánočního karaoke promítáme karaoke na mnohem větší televizi u stropu a televizi jsem věnoval mým rodičům, kteří z ní měly velikou radost.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *