Microsoft

Microsoft je snad první natáčení, u něhož jsem se příliš aktivně nezapojoval. Natáčení totiž probíhalo dne 24. dubna 2014 a mě 5. května 2014 čekaly státní zkoušky ze dvou předmětů. Musel jsem je udělat, byl to můj vůbec poslední pokus získat titul. Musím přiznat, že jsem poslouchal na slovo, ale když sháněli nějaké aktivisty, já se pro změnu vůbec nehlásil a spíše jsem se tvářil, že tam vůbec nejsem.

Natáčení probíhalo na Pražském tržišti, kde jsme měli být již v šest ráno. Dorazil jsem včas, ale podle příchodů ostatních jsem si klidně mohl přispat. Co se týče kostýmu, musel jsem do prvního patra pro jinou košili a svetřík.

Hned po snídani jsem šli natáčet do nějakého ateliéru na tržišti, kde byly rozestavěny kulisy. Každého komparzistu do jednoho využili  a vždy někam postavili. Na mě zbyl venkovní prostor přímo ve středu skutečné tržnice. Bylo celkem chladno, ale naštěstí slunce začalo svítat a hřát.

Natáčení jsem moc nevnímal a neprožíval, protože má první akce byla, že jsem si do uší strčil sluchátka a zaposlouchal jsem se do nahraných státnicových otázek. Jen jsem vnímal akce a stop. Má role byla velmi složitá – projít po tržnici úplně vzadu v záběru, na němž jsem jistě nemohl být viděn, a pokud ano, rozhodně bych nebyl k rozpoznání. Proto jsem sluchátka vůbec neřešil. A také si jich nikdo nevšiml.

První polovina dne se vůbec neměnila. Jen se dle požadavků měnily kulisy (reklama se natáčela pro několik států a vždy se to muselo připravit, aby to vypadalo jako na tržišti v tom konkrétním státě), akce pro mě však zůstávala beze změny.

Po obědě jsem si trochu zdříml, státní otázky mě zcela vyčerpávaly. A když začalo odpolední natáčení pro Rusko, zavolali si všechny ty, kteří byly pod střechou. Ti, kteří se pohybovali venku, tedy i mě, nechali v ateliéru, v němž jsem trávil čas až do konce natáčení.

Vskutku, moc poznatků z tohoto natáčení nemám, ale musí se vyzdvihnout, že jsem se ho alespoň účastnil. Koneckonců byla to příležitost, kdy jsem se tak nudil, že mi nic nepřekáželo v učení se na státní zkoušku, kterou jsem nakonec udělal a titul získal. Děkuji produkci za tuto příležitost.

Komentář

  1. Zpětné uporoznění:Opilý kuře – Tom Lery

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *