Manuál na lásku – 3. natáčecí den

Spousta z vás se nemohla dočkat, až bude poslední klapka mého nového videoklipu na píseň Manuál na lásku. Tento den konečně nadešel v neděli 5. února 2017.

17.02.05 schody

Sešli jsme se v plném počtu, abychom natočili poslední a zároveň nejdůležitější obraz v celém příběhu – okamžik skrytého homosexuála, kdy zapřemýšlí nad budoucností, neb od ní obdrží klíč. Otázka je, jak se nakonec rozhodne? Jistě si pamatujete, jak jsme při druhém natáčecím dnu natáčeli scénu ve škole, odkud herec Miroslav Červený naštvaně vyběhl. Tuto neděli (tedy o měsíc a týden později) jsme pokračovali v této scéně, kdy herec sbíhá schody, za cesty si nervózně motá šálu kolem hlavy a otočí se za sebe, kde spatří jinou studentku, kterou sehrála Mirkova přítelkyně Hanka Vaňková, a pokračuje dál, když vtom vrazí do neviditelné stěny. Opět se ukázala vidina, která ho už nějakou dobu pronásleduje. Hana kolem projde jakoby nic – nic nevidí, jen nešikovného studenta, kterému se rozsypaly učebnice nad schodištěm. Jen herec spatřil toho v bílém, který mu změní svět.

17.02.05 schody (3)

17.02.05 schody (4)Natáčení probíhalo celkem rychle. Tak šlo jen o jednu scénu, ač se musela zabrat z několika úhlů a navíc dvojnásobně stejný obraz, když jednou v něm vidina není a podruhé zase ano. Naštěstí byl přítomen i kameraman a střihač Yevgeniy Rozhko a dramaturgyně a textařka této písně Vladimíra Janovcová.

17.02.05 schody (5)

Když bylo vše přibližně po dvou hodinách natočené a herci mohli odejít do kavárny, o níž básnili celé odpoledne, my jsme pro jistotu s filmařem natočili zpívajícího Toma Leryho na schodišti. Tyto scény se případně použijí, pokud by se ve scénáři a v časovém sletu objevila mezera. Uvidíme, zda naprosto poslední část posledního natáčecího dnu bude ve videoklipu použita. Pevně věřím v to, že jsem scénář sepsal tak, aby nebylo třeba improvizací ve střižně, ale člověk nikdy neví.

17.02.05 schody (2)

První natáčecí den se uskutečnil dne 14. října 2016, ovšem přípravy se táhnou dalece do minulosti – například už v srpnu byl spuštěn projekt na podporu vzniku tohoto videoklipu, ač i to se neobešlo bez negativních ohlasů – viz gay magazín LUI, který se snažil znázornit mě jako naprostého ubožáka, který si žádnou pomoc nezaslouží. A jak vidíte, i přes jejich snahy jsme tu právě dnes, kdy po půl roce budeme oslavovat křest zbrusu nového videoklipu. A za to všechno jsem vděčný právě vám!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *