Český Slavík Mattoni 2014

Další ročník úspěšné a sledované ankety o pěvecké oblíbenosti v široké veřejnosti je zde. Anketa Český Slavík Mattoni roku 2014 je zároveň třetím ročníkem, kdy je možné hlasovat i pro mě v kategorii Zpěvák roku.

V loňském roce jsem se umístil na 111. místě s celkovým počtem 126 hlasů. Pro více informací klikněte ZDE.

V ročníku jemu předcházejícím, tedy v roce 2012, jsem se umístil na 136. místě s počtem 102 hlasů. Článek o tomto ročníku naleznete kliknutím ZDE.

Loni jsem ve výše uvedeném článku uvedl, že se pokusím být v roce 2014 plodnějším, abych nestagnoval už 3 roky jen na třech vlastních písních, jimiž jsou Láska není poker, Vesmír je něco víc a Štěstí.

V prvé řadě se musím omluvit, že se mi nepovedlo tak zcela splnit očekávání ve tvorbě nových písní. Ale na druhou stranu jsem také nestál přikovaný nohami pevně k silnici. Kráčel jsem po ní. Sice pomalu, ale kráčel. Už o letních prázdninách, když už jsem konečně dokončil Právnickou fakultu v Plzni, jsem pomyslel na následující ročník ankety a zapřisáhl se, že něco udělám. Nakonec z mého snažení vznikly dva klipy a zárodky tří nových písní. První videoklip jsem natáčel na Zakynthosu v srpnu 2014 (k vidění ZDE) a druhý (a o mnoho lepší) videoklip jsem natočil během října roku 2014 (k zhlédnutí ZDE).

Co se týče nových písní, musím bohužel přiznat, že každá je od někoho jiného. Téměř před třemi lety mi David Novotný napsal tři písně, na svět jsme ale nakonec přivedli jen dvě z nich. V současné době se tedy pracuje na té poslední písni s pracovním názvem Realita, kterou pro mě stvořil. Hudba existuje celou tu dobu, jen text pokulhává. Druhá píseň již byla o něco složitější a také dražší. Několik týdnů jsem komunikoval s Valentinem Naitem, který zastupuje amerického producenta a skladatele Joshe Woodwarda z Michiganu, až z toho vznikly práva pro nazpívání další písně s názvem Manuál na lásku. V současné době mám zakoupenou licenci a napsaný text a ve čtvrtek 27. listopadu jsem ji stihl zazpívat na karaoke, abych zjistil, jak mi bude sedět a jak se bude obecenstvu líbit. Musím říct, že tak obrovský aplaus jsem v životě nedostal a byl jsem skutečně dojat a velmi potěšen. Máte se tedy na co těšit. A třetí píseň s pracovním názvem Toužím? Tu má na starost zase Jacek Branný z Ostopovic, který mi zatím poskytl jen takzvanou kostru písně a text k ní zatím jen z poloviny.

Takže se dá říct, že předsevzetí do dalšího ročníku jsem splnil. Slíbil jsem, že budu produktivnější a to jsem také naplnil. A mělo to vliv na letošní hlasování v anketě Český Slavík Mattoni 2014? Nejspíše ano, protože jsem získal neuvěřitelných 311 hlasů, za což všem hlasujícím mockrát děkuji.

Tom Lery ve Slavíku 2014

Celý žebříček k vidění zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..