Soudkyně Barbara


Tak dlouho mě moji žáci a především žákyně popichovali k tomu, abych se ukázal i v pořadu Soudkyně Barbara, když jsem si zahrál v Aférách devět let zadaného muže, který se odmítal oženit s Bárou, až se jim to poštěstilo, a v sobotu dne 11. března 2017 jsem jel do Prahy do ateliéru TV Barrandov, abych sehrál svou roli truhláře, kterému dle scénář s názvem Soused šetřílek má být 40 let a chlubí se jménem Lukáš Prokop.

Protože na Aféry jsem se scénář naučil zcela zpaměti a nakonec to bylo naprosto zbytečné, neboť šlo z 90 procent o improvizaci na místě, tentokrát jsem si scénář přečetl, abych věděl, co je má role a jaký „převlek“ si mám na sebe hodit, až jsem zjistil, že tentokrát se jelo skutečně podle scénáře. Byl to další křest ohněm, ale pevně věřím, že až to sestříhají a odvysílají v televizi, že nebudu působit jako pitomec, jak jsem se skutečně cítil.

Jak celé natáčení probíhalo, uvidíte sami v televizi, neboť stejně jako Aféry, vše se jede na jeden zátah kamerou. Jen tentokrát jsem to měli s tím rozdílem, že zde zkouška skutečně byla zkouška, zda a jak nám to půjde, a ne povídání o tom, abychom na scénář zapomněli a vyhodili ho do koše. Ale ještě štěstí, že jsem je upozornil na chybu, kterou ve scénáři měli. V mé kauze se proti mé osobě podává návrh na zdržení se jednání, tedy zápůrčí neboli negatorní žaloba dle § 1042 NOZ, ovšem ve scénáři měli uveden § 2954, který hovoří o způsobu náhrady vzniklé škody. Nejdřív se mě pokoušeli přesvědčit o tom, že jsem obyčejný truhlář, zatímco jim scénáře píše právnička, ale jakmile jsem jim řekl: „Tak mně je to celkem jedno. Pokud chcete, ztrapnit se v televizi klidně můžete. Já vás pouze upozornil na to, že paragraf, který je uvedený ve scénáři, nám říká, že se náhrada škody provádí učiněním do původního stavu popřípadě finančním plněním a ve druhém odstavci také přiměřeným zadostiučiněním, zatímco tahle kauza je o negatorní žalobě, která se řídí dle paragrafu 1042.“

Najednou všichni znejistili a začali se zajímat, co jsem zač. Když jsem jim sdělil, že právník a v současné době pracuji na tom, abych byl advokátem, začali mě brát vážněji, ačkoli si neodpustili poznámku, že jejich právnička má 30 let praxe.

kliknutím na fotografii se zvětší

Odešel jsem s ateliéru a za okamžik u mě stála asistentka s dotazem, jaký že to paragraf jsem to zmiňoval. Prý mám pravdu a rádi by to změnili, aby se v televizi neztrapnili. Po natáčení mi poděkovala samotná soudkyně a podepsala mi jednu ze svých fotografií, kterou jsem poté předal Katce, mé studentce, která mi dala za úkol, že se bez jejího podpisu nesmím vracet.

 

4 Komentářů

  1. Ten paragraf, ale nezmrvila právnička, ale já jakožto scenárista 😀 Děkuji za opravu a omlouvám se. V tom množství, co se píše se to prostě stane.

  2. Zpětné uporoznění:Soudy Kláry Slámové – Tom Lery

  3. Zpětné uporoznění:Soudce Alexandr – Tom Lery

  4. Zpětné uporoznění:Ohnivý kuře – Tom Lery

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..