Stříbrná bula

Součást 6. ročníku literární soutěže Stříbrná bula bylo vydání nové ročenky Pár střípků 2009.

Tohoto ročníku se zúčastnilo 88 básníků s 298 dílky. Na podkladě odborného hodnocení vzešlo nakonec k otištění 89 básní od 50 tvůrců. Z toho plyne, že 38 básníkům se do nové sbírky nepodařilo proniknout svou tvorbou. A já byl bohužel mezi nimi. Je ale od tvůrců soutěže milé, že mi povolili vyjádřit svůj názor v kritice o maximálním rozsahu 400 znaků, který by též otiskli do ročenky. Této možnosti jsem nevyužil. Jediné, co jsem od nich dostal, byla pozvánka na vyhlášení výsledků na sobotu 24. dubna 2010 a několik dnů nato ročenku Pár střípků, v níž jsem neměl ani jednu svou báseň a za kterou jsem musel zaplatit 100 Kč.

Ale aspoň se mi vyjádřili slovy, že z mých 4 básní neuspěla ani jedna, ale že to neznamená, že by byly špatné. Prostě se musel nalézt nějaký klíč, jakým způsobem vybrat verše do ročenky, která není nafukovací. Co člověk, to názor.

Zúčastnil jsem se básněmi – Není druhé šance, Mlha, Gay a Odchod. Vzhledem k tomu, že nemohu zveřejňovat své básně na internetu, neboť bych je pak nemohl posílat do soutěží, básně Není druhé šance a Gay si nikdo z vás nepřečte. Na druhou stranu básně Mlha a Odchod jsem již vydal ve svém almanachu Básníci třetího tisíciletí 2, kde si je bez problémů můžete přečíst a vyjádřit svůj názor, která báseň se vám nejvíce líbí.

Dodatek 8. února 2016: Všechny básně jsou vydány v básnické sbírce Obnažené tajemství.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..