Trosečníci na D1

Jak to vlastně všechno začalo? Z mého hlediska to byla naprostá náhoda, když mě Guzmy v noci tahal do jednoho baru, kde zrovna dělal DJe. Vůbec se mi nechtělo, radši bych spal, ale po dlouhém přemlouvání jsem těch pár metrů nakonec ušel. V baru bylo tolik lidí, že bych je napočítal na jedné ruce, a mezi nimi samozřejmě DJ Guzmy a jeho sestra Anet. Už nějakou dobu popíjeli a do mně se také pokoušeli něco nalít. Nakonec jsem neodolal. A když sklenka ke sklence padla, začala mi Anet vyprávět o tom, jak jen tak pro zábavu natáčí se svou kamarádkou videa a že čistě náhodou zrovna běží casting na novou reality show na Primě, a to Trosečníci na D1. Vyslechl jsem si, o co vlastně jde, a když zmínila, že jí chybí třetí trosečník do týmu, neváhal jsem se přihlásit.

Druhý den jsme se všichni tři setkali. Já už měl vymyšlený scénář, ač musím uznat, že byl v několika momentech až příliš přehnaný. Anet také něco vymyslela a během dvou hodinek u vína jsme něco splácali dohromady. Problém však nastal druhý den, když mi Anet oznámila, že její kamarádka účast v této reality show nakonec vzdává, protože by si nedokázala představit být zavřená někde u dálnice po dobu dvou týdnů. Museli jsme místo ní sehnat náhradu. Dlouho jsme hledat nemuseli – do týmu se přidal Anetin bratr Guzmy.

Teď už zbývalo jen zajistit rekvizity a kameramana. Já si vzal na starost rekvizity, takže jsem na Boleveckém rybníku domluvil vypůjčení lodě bez časového omezení s možností ji převrátit a utopit, Anet zase zajistila kameramana Petra s podvodní videokamerou. A zde se můžete podívat, jak takové video vznikalo.

Než jsme se v pátek 18. července vrhli na natáčení, museli jsme ještě v Tescu koupit živou rybu. Prodavačka byla tak ochotná a nezabila nám ji – potřebovali jsme ji na natáčení živou. Pro jistotu jsme ale koupili dvě, kdyby nám náhodou jedna z nich uplavala. S převozem jsme pak měli o zábavu postaráno – auto plné vody a smradu z rybiny, a Anet, které ryby do té doby nějak moc nevadily, si najednou vypěstovala pořádnou fóbii. To ale bylo obrovské pozitivum, neboť jsme potřebovali, aby se Anet při natáčení ryb opravdu štítila.

Při natáčení jsme si skutečně užili mnoho zábavy a strávili jsem s tím jen tři hodiny. Jen byla škoda, že nám ryby v tom horku nakonec chcíply, než stihly přijít do vlastní akce.

Naše ztroskotanecké video jsme společně s Petrem sestříhali a pak odeslali na Primu v této podobě:

Velice nás potěšilo, když naše video odvysílali hned druhý den v televizi v Diváckých zprávách. Soutěžních videí do té doby bylo celkem 18 a naše video bylo čtvrté v pořadí, které odvysílali celé. Skutečně jsme sklízeli úspěch, který nás těšil, a také nás začínali poznávat lidi na ulici a držet nám palce.

Teď už zbývalo jen a jen čekat, co bude dál. Na konci července skončilo první kolo castingu a hned druhý den jsme se dozvěděli, které týmy postupují do druhého kola. My jsme byli hned druzí, které odvysílali jako postupující video. Z produkce mi poté přišla SMS s informacemi o konání druhého kola castingu a v pondělí 4. srpna jsme všichni tři byli na místě.

Casting probíhal jako kterýkoli jiný… dlouhé čekání, až se něco začne dít, rozhovor před přísnou komisí, splnění úkolu během pár minut. Náš úkol měl podobu písně od Marty Kubišové – Nechte zvony znít, a doslova náš medailonek zněl:

Já jsem Lery! My jsme Anet a Martin!
Poznali jsme se tak před rokem.
Na Boleváku jsme ztroskotali.
A já prosím, nechte ryby žít!
Jen Lery ví, co jsi mi vzal.
Jen Lery ví, co bude dá-á-á-ál!

Zdraví vás Ztroskotanci z Plzně…
(pak jsme řekli pár slov o sobě a nakonec zbývalo už jen prozradit náš věk)
Mě je málo, mě je středně a mě moc
a těšíme se na vás strašně moc!

Jak zážitky z druhého castingového kola sestříhala produkce Primy, se můžete podívat na videu níže.

Druhý den mi z produkce volali, jak jsme dopadli. Ta žena, která se mnou mluvila, mi řekla, že hlasovala pro nás, že jsme podle ní byli nejlepší, ale bohužel ji kolegyně přehlasovaly, a že jsme nakonec skončili jako náhradníci, kdyby se náhodou něco stalo. Informovala mě, že mi kdyžtak dá do neděle vědět a od pondělí bychom případně točili. To jsem ale odmítl, protože já na druhý a třetí týden v srpnu měl jisté plány: buď reality show anebo dovolená v Itálii. A když reality show nevyšla, odjel jsem s přítelem na dovolenou. Nakonec ale na ostrov Zakynthos, protože Itálie už neměla žádné Last minute od pátku 8. srpna. Dovolenou jsem si ale užil na plné pecky a trochu jsem to zkombinoval i se zábavnou prací – natočil jsem krátkou reportáž o zajímavostech Zakynthosu a především jsem dovolenou využil pro natočení prvního videoklipu pro mou píseň Vesmír je něco víc.

 

7 Komentářů

  1. Zpětné uporoznění:Ohnivý kuře – Tom Lery

  2. Zpětné uporoznění:Call TV – Tom Lery

  3. Zpětné uporoznění:Štěstí – 1. natáčecí den – Tom Lery

  4. sice nesnáším amatérská videa, ale musím uznat, že to vaše bylo ze všech videí nejlepší a dokonce jsem ho dokoukal až do konce…

  5. Tomíku, byli jste super! A to vaše video? Naprosto úžasný! Jsem se smála od začátku až do konce… A měli jste tam být vy… teď co tam jsou oni, tak sice ten úkol splní, ale nic do toho nedají a je to strašná nuda. Navíc si myslím, že jste měli nejlepší video…

  6. Drzela sem vam pesti! Meli ste postoupit a reprezentovat Plzen… ach jo

  7. škoda Tome, fakt jste byli dobříííííííííí 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..