Call TV

Další casting? Kdy já byl naposledy na nějaké castingu? A na jakém? Jo – bylo to před dvěma lety, když jsem nevěděl, zda poletím na Zakynthos nebo ztroskotám na dálnici D1 jako Trosečníci na D1. Při natáčení tohoto castingového videa jsme si užili mnoho zábavy a není náhoda, že právě herečka z tohoto klipu byla poctěna hlavní rolí v mém novém připravovaném videoklipu – ovšem zatím se můžete podívat jen na zábavný film o natáčení na píseň Štěstí.

Tato videa nevytahuji bez důvodu. Jakmile jsem na internetu našel nabídku castingu na moderátora zábavné show, zaslal jsem jim požadované informace, fotografie a taktéž jsem jim zaslal i odkazy přímo na videa z natáčení nového klipu a na Ztroskotance na Boleváku. Chtěl jsem si tak zajistit, že pokud si mě skutečně pozvou na casting, budou mít představu, co jsem vlastně zač – jak reaguji na akce a jiné vlivy a zda jsem typ člověka, který hledají. Nejspíš jsem je zaujal, neboť mi 1. března dorazila SMS s informacemi ohledně castingu a že se na mě těší.

Nevěděl jsem, zda si mám zachovat hodinu zpěvu v dopoledních hodinách a odpoledne vyrazit do Prahy, anebo si na dopoledne také něco zařídit. A co čert nechtěl, nahrál mi možnost zahrát si v jednom novém seriálu televize Prima – Opilý kuře. Na internetu se objevila akutní sháňka po komparzu a já reagoval. Nejdřív to nevypadalo moc nadějně, jelikož jsem jim napsal s hodinovým zpožděním, ale o další hodinu později mi volala koordinátorka, že mě berou na takovou větší komparzní, chceme-li menší epizodní roličku. To jsme rozhodně neodmítl a ráno sedla na vlak.

Po natáčení seriálu jsem se pomalu přestěhoval o několik kilometrů dále, až jsem dorazil do agentury Amigos Dos, kde probíhal casting na moderátora produkce Call TV. Pár minut přede mnou dovnitř vkročila jedna slečna a muž. Já byl třetí a podle čísla po vyplnění informačního letáku jsem zjistil, že třetím v pořadí skutečně jsem. Postupně chodili další a další. Celkem nás bylo 18, z toho jeden nedorazil z důvodu nemoci a na castingu hledali 4 moderátory.

Nikdo netušil, do čeho jdeme a já se zmínil, že jsem si před odjezdem do Prahy ze zvědavosti zadal do vyhledávače Call TV a že mi vyběhly dost zajímavá videa na youtube. Například tato hysterická pipka!

Všichni byli v šoku a začali jsme probírat, zda do toho vůbec jít nebo ne, že nám to udělá špatnou reklamu. Ale na druhou stranu zase pracovat jen třetinu měsíce a mít pomalu třikrát tolik a ještě k tomu být při natáčení v zahraničí, to už nějakou pozitivní váhu na rozhodování má.

A jak nakonec celý casting probíhal? Přišel jsem dovnitř, podal jsem si ruku s jedním týpkem, který má agenturu na starost a který mě zaznamenával na kameru. Nemohl pochopit, proč jsem Lery nebo Tomáš. Ale jakmile jsem se představil slovy: „Ahoj, jmenuji se Tomáš Lörincz, známější jsem ale pod jménem Tom Lery. Tom Lery jakožto zpěvák a moderátor a Tomáš Lörincz jakožto spisovatel. Je mi 26 let a vystudoval jsem právnickou fakultu. V dnešní době vyučuji předmět Právo na střední škole. Co se týče zkušeností s moderováním, již dva a půl roku vedu vlastní karaoke show, kterou moderuji. Ovšem postupem času se zjistilo, že je to spíše přehlídka těch nejlepších zpěváků z Plzně a okolí, než typické karaoke. Z tohoto důvodu jsme tedy spojili mé jméno s karaokem a vznikla LERYoke Show, kterou moderuji pravidelně dvakrát v měsíci, ovšem někdy i vícekrát. Třeba v prosinci jsem se takřka nezastavil. Takových večerů jsme měli pět.

 „Teda, Lery, to bylo skvělé představení. Teď si tě vyfotím a natočím na kameru z různých úhlů,“ oznámil mi a já sledoval, jak si klienti (režisérka se společníkem) náruživě zapisují veškeré informace o mně a každou chvíli se usmívají.

Když bylo po přehlídce mého těla, oznámil mi, že přichází na řadu třetí část, kterou jistě zvládnu skvěle jako představení se. Ukázal jsem mu na své ruce, jak silně nervózní sem. Všichni se zasmáli a zaznělo, že to není poznat. Bylo mým úkolem prodat jakoukoli věc, která mě napadne, a aby to bylo pokud možno i nějakou vtipnou podobou.

Rozhodl jsem se prodat vlastní mobil: „Ahoj přátelé! Tak mým úkolem je prodat tento mobil, který normálně stojí tři a půl, ale že jste to vy, tak ho můžete mít jen za trojku. A proč se rozhodnout právě pro tento mobil? Je to jasné! Protože, jak si můžete všimnout, je zcela z kovu. Už mi několikrát vypadl z kapsy a téměř nic se nestalo. Jen se trochu potloukl. A jednou jsem ho dokonce zkřivil. To takhle nasedám do auta a zavírám dveře, které se najednou odrazili. Stěžuji si na nefunkční dveře, a když jsem se nahnul ven, abych zjistil, v čem je problém, našel jsem na zemi svůj zkroucený mobil. Nic neprasklo, jen jsem ho ohnul zpátky, jen baterka uvnitř se stále vlní. Jak vidíte, tento mobil je odolný naprosto vůči všemu!

No, a co když si jich máme koupit více?“ zaznělo od chlapíka.

Bohužel mám jen jeden a nejsem technicky znalý, abych vytvořil další kopie… ale že jste to vy, tak já tedy další čtyři ukradnu. Tři z nich vám prodám na stejnou cenu a ten poslední jako odměnu zdarma!“ vydechl jsem z posledního a s úsměvem.

Všichni se hodně bavili. A pak už přišlo na řadu představení se těm dvěma, kteří přijeli až z Budapešti, kde se vše natáčí. Obeznámili mě, kde a jak se natáčí, jak často a v jakých intervalech, vyzkoušeli si mě z angličtiny. Ještě jsem se zeptal na výše uveřejněné video, zda se jedná o scénář anebo to holka prostě psychicky nevydržela. Začal jsem se smát, když mi řekli, že jde o scénář, který hodně prodává.

Teď zbývá otázka… Jak se rozhodnout, kdyby se pro mě skutečně rozhodli? Kdyby mě odmítli, rozhodně bych neplakal, ale když mě budou chtít za moderátora, mám jít ze sebe dělat takového pitomce jako slečna s telefonem ve videu nahoře a přitom mít hromadu volného času a být finančně za vodou a díky tomu někam dostat mé knihy a písně, anebo to odmítnou z důvodu, že si nebudu kazit pověst? Babo raď!

Komentář

  1. Zpětné uporoznění:Ohnivý kuře – Tom Lery

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *