Soudy Kláry Slámové


Poslední týden v březnu jsem měl skutečně naplněný, neboť v pondělí 27. března 2017 jsem byl vybrán do epizodní role v českém seriálu Ohnivý kuře, na středu 29. března 2017 jsem měl za úkol naučit se scénář pro pořad Soudy Kláry Slámové a už na neděli 2. dubna 2017 jsem měl zapsáno, že budu svědkem v pořadu Soudce Alexandr.

Jak jistě víte, pro natáčení takových pořadů jsem měl již dvě předchozí zkušenosti, a to pořad Aféry, kde jsem sehrál roli podvedeného Rostislava, a poté pořad Soudkyně Barbara, kde jsem své sousedy omezoval v soukromí hlukem z truhlárny v panelovém bytě jako Lukáš Prokop. V prvém případě šlo o naprostou improvizaci a v tom druhém o částečnou improvizaci s tím, že máme příběh více opepřit.

Ovšem tentokrát do mailu přišel požadavek naučit se scénář naprosto do slova, neboť nejde o žádnou improvizaci. S tímto jsem měl trochu problém – především časové, když jsem v pondělí točil seriál, v úterý jsem pracoval dlouho do večera, poté šel na hodinu zpěvu a ve středu jsem rychle vyřídil všechno potřebné v práci a ve 13:45 jsem rychle utíkal na vlak, abych byl v Praze na natáčení chvíli po čtvrté hodině.

Tentokrát se nenatáčelo na Barrandově, ale v ateliérech, kde jsem byl několikrát kvůli natáčení seriálu Ordinace v Růžové zahradě.

První natáčení, kde jsme byli jen chlapi. Když jde ale o fotbal, tak se není čemu divit. Náš díl je v pořadí 39. a jmenuje se Kulhavý fotbalista a byl o tom, že já jakožto Antonín Jahnátek zlomil svému kamarádovi při fotbale nohu. Protože jsme se měli naučit scénář naprosto do slova, zaúkoloval jsem slečnu ve vlaku, aby se mnou scénář několikrát prošla. Bohužel někdy bylo velmi obtížné přeložit některé slovenské výrazy do češtiny. Učil jsem se jak blázen ještě před natáčením v ateliéru, abychom u zkoušky zjistili, že tento pořad režíruje tentýž režisér jako u pořadu Aféry. Pamatoval si mě a já jeho. Samozřejmě nezklamal ani zde – chtěl po nás, abychom scénáře zahodili a na vše zapomněli a jeli dle svého vlastního úsudku a velmi tvrdě se napadali a vstupovali si do řeči a řvali na sebe jak praštění.

Sranda je, že v tomto pořadu soudkyni hraje skutečná Klára Slámová, která obhajovala Jiřího Kájínka, takže právo zná a ovládá, a jelikož jsme ani jeden z nás herců nebyli fotbalisti a já dokonce nejsem ani pasivním fanouškem, tak bylo natáčení hodně zajímavé a vtipné. Režisér se zhrozil, když z terminologie fotbalu znám jen míč, gól a Čech. Podle scénáře neměl vyhrát ani jeden z nás, ale naše situace a improvizování nás svedlo na jinou cestu s jiným rozsudkem. Jak to celé tedy dopadne, uvidíte na televizním kanálu Nova 2.

 

Komentář

  1. Zpětné uporoznění:Soudce Alexandr – Tom Lery

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..