Štěstí – 2. natáčecí den

Kdo z vás drží americký svátek Valentýn? A ti z vás, kteří na něj nedají dopustit, v jakém stylu a jak ho slavíte? Dokážete si představit tento den bez lidí, které milujete? Bez zábavy? Bez nových zážitků, které jste nejspíš nikdy předtím nezažili? Mohu vás ujistit, že Valentýna zrovna neprožívám, ale lépe strávený svátek zamilovaných jsem si snad ani nemohl přát.

anetDne 14. února 2016 pokračovalo natáčení mého nového videoklipu na píseň Štěstí z roku 2012. Jak se natáčely všechny scény hrané venku, si můžete nejen přečíst ale také zhlídnout video o natáčení ZDE.

První komplikace nastala ihned po natočení poslední exteriérové scény 17. ledna 2016. Zjistili jsme, že záběry z kolejí jsou tmavé a nedá se s nimi nic dělat. Nebo možná by se s nimi dalo něco udělat, ale ve videoklipu by moc dobře nevypadaly… Proto jsme se rozhodli scénu s kolejemi natočit znovu. A v tom byl ten problém. Musel jsem nějak přesvědčit svého dubléra, aby přistoupil na přetočení scény. Bez něj by to nešlo. Když jsem po probuzení a sprše svému příteli věnoval čokoládové srdce, bylo vyhráno. Začal se aktivně převlékat a zjišťovat, co a jak se kde bude točit. Souhlasil s přetočením kolejí pod jednou podmínkou: Nalezneme koleje, kde snad 100 let neprojel žádný vlak. A přesně takové jsme objevili kousek za vsí Zbůch. To nám perfektně vyhovovalo, protože jsme v této oblasti natáčení i všechny interiérové scény.

Koleje

koleje (11)Na interiér jsme měli rezervovaný byt až od druhé hodiny odpolední, proto jsme využili časového prostoru a vrhli jsme se na koleje. Ač jsme se ocitali uprostřed měsíce února a měl by všude být sníh, opak byl pravdou. Svítilo slunce, bylo sucho a docela i teplo. Rozhodli jsme se tedy natočit scénu s pohledem na jaro – podzim. Alespoň ve videu bude působit, že jsme videoklipu věnovali spoustu času. Nikoho hned nenapadle, že byl klip natočený za jeden měsíc.

Jak již víte z předchozího článku, v tomto obraze bylo důležité, abych měl svého dabléra, protože se v této části klipu v jedné scéně objevím hned dvakrát. Z jednoho úhlu pohledu jako pozorovatel své vlastní minulosti a v druhém pohledu jsem sám sobě vlastní minulostí.

koleje (5)Můj přítel Karel se stal dablérem pro tento účel a ve scéně, když se s filmovou přítelkyní procházím po kolejích, až se políbíme, vzadu se zjeví mé druhé já v pyžamu. Z druhé strany jsem byl zase v pyžamu já a Karel hrál mou minulost a procházel se po kolejích s mou přítelkyní.

Ač jsme to natáčeli podruhé, užili jsme si tento obraz snad dvakrát tolik, než posledně. Zábavy ažaž, téměř jsme zapomněli na čas. Skončili jsme s natáčením ve 13:50, což bylo přesně akorát na přesun do interiérových scén. Bohužel až doma jsem si uvědomil, že jsme jaksi pozapomněl na jeden záběr. To nevadí. Nějak se to ve filmu ztratí.

Postel

Jakmile jsme dorazili k úžasnému hostiteli Davidovi, všem nám padla čelist až k zemi. Krásnější byt pro můj klip jsem si nedokázal ani představit. Vše naprosto dokonalé a ihned po přípravě různých obrazů a fotek jsme se vrhli na všechny postelové scény. Těch bylo nejvíce.

Jako první jsme točili, že se zcela zničený probouzím (úplný začátek videoklipu). Nechce se mi z postele, ale musím. Slunce už je vysoko na nebi. Promnu si oči, nasadím si brýle a podívám se na fotografii, která mě vtáhne do vzpomínky, kdy vznikala. Foto-kabinka – jak jsme se bavili a smály a všechny tyto časy jsou již pryč. Obraz odložím, roztáhnu závěsy a odcházím do koupelny.

postel (4)To se opakovalo několikrát dokola a z různých úhlů pohledu, takže se ostatní mohli nudit. Ovšem druhý obraz byl i s herečkou. Já jsem spal a ona se náhle snesla k mému obličeji, políbila mě a opět se ztratila. Bylo to složité, ale nakonec jsme Anet naučili létat. Málem jsme jí zlomili ruce. Tedy já jsem z obliga, já pouze ležel a čekal, až se Anet snese, políbí mě, opět uletí, abych se mohl probudit a zjistit, že se mi to zdálo a že vedle na posteli nikdo neleží. To mě zničí ještě víc a zmizím v polštáři.

Poslední scéna, kterou jsme točili v ložnici, byly nějaké zpívané části koukajíc se z okna. Nebylo na tom nic těžkého. Vše šlo naprosto hladce.

Obývák

Přede mnou krb v plamenech a nádherná dívka, které zrovna na Valentýna věnuji čokoládové srdce. Dám jí kousnout a hned nato se vysypou lentilky ukryté uvnitř srdce. Začne se smát a já do ní láduji zbytek čokolády. Byla to ohromná zábava a naštěstí jsme do zvládli už napodruhé. Měl jsem u sebe čtyři srdce, ale zničili jsme jen dvě a další dvě jsem věnoval herečce a režisérce.

krbOpět sedím smutný před krbem. Tentokrát bez přítelkyně. Na ni se dívám jen na fotkách, které pohazuji kolem sebe. Sedím na podlaze je v tričku a teplácích, v nichž jsem spal. Do jedné fotky se zadívám a najednou se objevím ve stejném oblečení na kolejích. Viz příběh první kapitoly tohoto a poslední kapitoly předchozího článku.

Poslední scéna z obývacího pokoje je na gauči, kdy jsem naprosto šťastný, že vedle mě sedí má skvělá přítelkyně. Nejdříve zpívám jejímu břichu, pak se usmívám na Anet, až mi najednou dojde, že se mi to opět všechno jen zdá a Anet se pomalu rozplyne… Ještě jednou se ohlédnu – skutečně vedle mě nesedí. Nato se zvednu a odcházím pryč. Obléknu si kabát a mizím ve dveřích, abych své přítelkyni mohl položit kytici na hrob.

Koupelna

Už zbývaly poslední dva obrazy a je hotovo! Nejdřív jsme museli pokračovat začátkem, kde jsem v pyžamu odcházel do koupelny. Přistoupím k umyvadlu, odložím brýle, ohnu se, abych si opláchl obličej a… vedle mě stojí Anet, která mi položí ruku na rameno. Sáhnu na své rameno, ale žádnou cizí dlaň ani prsty necítím. Ohlédnu se vedle sebe a skutečně tam nikdo nestojí. Opět jsem sám. Opět jsem jen bloudil. Scéna se musela opakovat několikrát, protože okno v koupelně ve tmě sloužilo jako zrcadlo, které odráželo režisérku i kameramana.

vana (4)A úplný závěr patřil erotice. Já a Anet jsme se převlékli do plavek a ztratili se ve vaně plné pěny. V ruce jsme drželi sklenku s vínem a už to jelo. Scénář byl sice jasně napsaný, ale ve skutečnosti jsme si dělali, co jsme chtěli. Cinkali sklenicemi, zpíval jsem, co mě napadlo, mezitím ji políbil. Sám se potopil ve vaně, jindy se zas pokusil utopit Anetu. Počáteční stud z nás spadl a zcela jsme se své roli oddali.

Teď už nezbývá, než počkat, až se videoklip sestříhá a podívá se na svět v tom nejlepším světle. Osobně si myslím, že bude lepší než mé předchozí dva videoklipy. Pokud jste je ještě neviděli, tak naprosto první klip (klikni na název) je na píseň Vesmír je něco víc a druhý v pořadí byl Láska není poker.

Pro více fotek z natáčení přejdi ZDE.

3 Komentářů

  1. Radim "jeremy.cz"

    super vtip o Karlovi pozor vlak 😀 😀 😀 to sem se zasmal …..
    co tam proboha dělal na topeni, to je trenovaní ….. radší nekomentuju 😛
    no koupelna nooooo Tome fakt jsi sexy …… škoda že tam neni ten druhý ,,,,, klobouk dolu……

  2. Zpětné uporoznění:Ohnivý kuře – Tom Lery

  3. Zpětné uporoznění:Call TV – Tom Lery

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..